9 травня 2022 року відбулася онлайн-нарада Голови Атомпрофспілки України Валерія Матова з працівниками апарату Центрального комітету.
Користуючись нагодою і за традицією Голова Атомпрофспілки побажав колегам мирного неба над головою. А оскільки 9 травня в Україні — це робочий день, йшлося передусім про роботу. Якої, незважаючи на її дистанційний режим, працівникам апарату ЦК значно додалося через війну. Щодня без вихідних у режимі нон-стоп керівництвом профспілки приймаються рішення, ставляться конкретні завдання.
Під час сьогоднішньої спільної ZOOM-«зустрічі» було заслухано профспілкових представників з кожного майданчика атомних підприємств, що перебувають у сфері впливу Атомпрофспілки.
Передувала цим звітам інформація очільника профспілки про непоправні втрати — нещодавну смерть батька, а вчора й матері заступниці завідувачки колективно-договірної та правової роботи ЦК Атомпрофспілки Олександри Кравчук. Колеги висловлюють Олександрі Петрівні свої співчуття.
Війна внесла свої неочікувані корективи в діяльність профспілки. Мобілізовано до лав ЗСУ заступника Голови Атомпрофспілки Павла Пруднікова. Тепер профспілковий лідер захищає не лише членів профспілки, а й у лавах української армії боронить нашу землю. Павло Вікторович зі створенням волонтерської групи Атомпрофспілки з самого початку проведення антитерористичної операції брав активну участь у наданні волонтерської допомоги українським бійцям. З початку повномасштабної війни — 24 лютого 2022 року — волонтерська діяльність Атомпрофспілки значно посилилася.
Серед порушених сьогодні на нараді питань — важка ситуація у місті атомників Запорізької АЕС Енергодарі, там окупанти посилюють тиск на українських громадян, жорстоко поводяться з ними. Про стан справ у місті атомників і на самій атомній електростанції розповів інспектор технічний праці Атомпрофспілки Станіслав Родний.
Про значне коло чорнобильських проблем говорили юрист Атомпрофспілки Віктор Шаповалов, представник Атомпрофспілки в Чорнобильській об’єднаній організації профспілки Микола Тетерін, інспектор технічний праці Атомпрофспілки (ППО ЧАЕС) Олексій Кириченко. Серед найістотніших: введення для працівників ЧАЕС вахтового методу роботи, необґрунтовані спроби запровадження 50-годинного робочого тижня, ненадання Держатомрегулювання Чорнобильській атомній електростанції ліцензій на діяльність тощо.
Надзвичайно кризовою залишається ситуація на Східному ГЗК. Про неї поінформував юрист Атомпрофспілки Ігор Охріменко. Голова Атомпрофспілки розповів про заходи Атомпрофспілки з вирішення питань щодо відновлення роботи стратегічно важливого підприємства.
Валерій Матов також ознайомив учасників наради з інформацією про співпрацю з міжнародними профспілками.
На онлайн-конференції мали можливість відзвітувати усі працівники апарату ЦК, поставити запитання керівництву й отримати на них вичерпну відповідь.
Інформація про роботу спілчан в умовах воєнного часу і надалі оперативно буде оприлюднюватися на інформаційних ресурсах Атомпрофспілки.