
Україно-данський профспілковий проєкт UPenergy-2022, участь у якому брали представники Профспілки 3F (Данія), Атомпрофспілки та Укрелектропрофспілки (Україна), завершено.
Питань і уточнень у українських профспілковців до колег з Данії, профспілкових тренерів Йеспера Нільсена, Пера Лемана, Стефена Петерсена, Сьюзан Фаст Дженсен було дуже багато, оскільки профспілки у Данії є одними з найефективніших у Європі, і працівники тут, дійсно, відчувають себе захищеними. Тому учасники навчання хотіли дізнатися якомога більше про історію створення, структуру, склад, завдання Профспілки 3F, стосунки з владою та політичними силами, законодавче поле для профспілок в Данії. Природною є зацікавленість і в контексті майбутнього входження України до складу Європейського Союзу для вибудовування необхідних стосунків з європейськими профспілковими організаціями.
На думку учасників проєкту, захід відбувся успішно. В умовах повномасштабної російської агресії, попри усі перепони, відключення світла, нестабільність Інтернету, учасники заходу (керівники первинних профорганізацій, члени молодіжних рад Укрелектропрофспілки та Атомпрофспілки), навіть, у мінімально придатних умовах виявили максимум активності й зацікавлення навчанням (ті, хто не зміг підєднатися під час сесії, мали можливість подивитися її у записі і взяти участь в обговоренні у групі). Модератори заходу (досвідчений профспілковий тренер Володимир Ковальчук та керівник пресцентру Атомпрофспілки Павло Олещук) продемонстрували неабияку організованість, винахідливість та витримку.



«Такі спільні семінари, з такою потужною, можна сказати — зразковою, профспілкою, як Профспілка 3F Данії, дають поштовх до модернізації українського профспілкового розвитку. Особливо сьогодні, коли трансформується усе українське суспільство. Держава Україна зазнає процесу суттєвих, глибинних позитивних змін. Зміни вже розпочались, але особливо значущими вони мають бути після закінчення війни. Упевнений, що Атомпрофспілка і Укрелектропрофспілка теж проходитимуть позитивний шлях трансформації, аби відповідати новій державі, яку ми будемо будувати, і новому суспільству, яке вже зараз формується», — сказав Павло Прудніков.
Наприкінці навчального курсу учасники проєкту поділилися своїми враженнями від участі у ньому, заповнивши форму підсумкової анкети. У ній вони висловили свої пропозиції щодо того, що слід врахувати організаторам у подальших навчальних заходах. Наприклад, мати запасного перекладача та викладача на випадок, якщо щось піде не так, що в умовах екстрених відключень світла і відсутності доступу до Інтернету цілком ймовірно. Серед побажань — «більше інтерактивну і практичних завдань» з огляду на неможливість поки що проведення «живих» зустрічей. Було висловлено пропозиції розширити тематику навчання: «більше психології» (як підвищити мотивацію профспілкового членства, здобути навики комунікації, мистецтво переконувати), але передусім — збільшити число інформативних, бажано порівняльних, курсів про засади діяльності профспілок різних країн. Також усім хотілося повернутися до зустрічей в режимі «оффлайн». І 100 відсотків учасників проєкту відповіли, що хотіли би продовжити навчання.
Тому прощальні коментарі у групі звучали переважно так.
Христина: «Для мене кожен вівторок та четвер — це як ковток свіжого повітря в цей час! Дякую організаторам, учасникам, тренерам, Атомпрофспілці, Укрелектропрофспілці, Данській профспілці 3F, нашим перекладачам за ці чудові 13 сесій і обмін досвідом! Я сподіваюся, що ми скоро всі зустрінемося і плідно попрацюємо! Дякую за єднання! Все буде Україна»!

Лілія СОКОЛОВА