Полтавська обласна організація Профспілки працівників культури України звернулась до обласної ради з проханням ініціювати внесення працівників культури в громадах до переліку тих, хто може отримати бронювання від мобілізації.
Про це повідомив онлайн-медіа ресурс ГО «ЗМІСТ ПОЛТАВА».
Питання про зміни до критеріїв критичності обговорювали на засіданні комісії Полтавської обласної ради з питань освіти та культури 10 лютого. У засіданні взяв участь голова Полтавської обласна організації Профспілки працівників культури України Роман Прокопенко.
Під час наради йшлося про те, що заклади культури в громадах звертаються з проханням внести їх до переліку критично важливих, щоб ці установи могли бронювати частину своїх працівників. Наразі статус критично важливих для Полтавщини можуть отримувати тільки установи культури та мистецтва, які підпорядкуються обласній військовій адміністрації.
Профспілкова організація просить включити до переліку критичних установ:
· комунальні заклади культури, що перебувають в управлінні громад;
· заклади освіти у сфері культури (музичні, художні школи, школи мистецтв).
Комісія розглянула звернення й ухвалила рішення направити його до облвійськадміністрації та повторно розглянути на комісії.
Довідково:
Для бронювання працівників підприємства Полтавщини має відповідати щонайменше трьом критеріям критичної важливості для економіки. Проте існує виняток.
Аби бронювати працівників, підприємству достатньо відповідати тільки двом критеріям, якщо воно працює у наступних галузях:
· паливно-енергетичного комплексу;
· охорони здоров’я;
· ветеринарної медицини;
· освіти, науки, культури;
· фізичної культури та спорту;
· соцзахисту;
· лінійних аудіовізуальних медіа, які здійснюють ефірне наземне багатоканальне (цифрове) телевізійне мовлення;
· перевезення міського електротранспорту, пасажирів на автобусних маршрутах та вантажів.
Якщо підприємство працює в одній із цих сфер і надасть підтверджувальні документи про відповідність критеріям, комісія розгляне таку заявку. За словами Андрія Сорочинського, таке підприємство має право паралельно подаватися на профільне міністерство (економіки, аграрної політики, енергетики тощо) та на обласну комісію.
Одним з оновлених критеріїв для отримання статусу критично важливого є середній розмір заробітної плати на підприємстві.
Вона має становити:
· для приватних підприємств – щонайменше 20 тис. грн;
· для комунальних і державних підприємств – щонайменше 14 тис. 214 грн.
Також комісія відстежуватиме рівень оплати праці заброньованих робітників. Вона має бути не нижчою за 20 тис. грн. Якщо в якийсь із місяців зарплата буде нижчою, підприємство втратить статус критично важливого.
До обласної комісії, яка займається бронюванням, входять фахівці податкової служби, інспекції праці, пенсійного фонду, статистики, а також правоохоронний блок, представники ТЦК та структурних підрозділів ОВА й громадськості. Вони моніторитимуть ситуацію з відповідністю критеріям критичності.
Нагадаємо, що після 28 лютого всі підприємства та установи Полтавщини втрачають отриманий раніше статус критичної інфраструктури. Про нові правила бронювання – більше за посиланням.
Джерело:
Профспілка працівників культури України