530204502 1182296537264406 3949881887223223518 n

Напередодні Дня будівельника України, що відзначається 10 серпня, на засідання Президії Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України було підбито підсумки роботи щодо переговорного процесу між урядом, профспілкою та представниками будівельної індустрії щодо укладання Галузевої угоди між Міністерством розвитку громад та територій України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України на 2025 – 2027 роки.

Основоположний на ринку праці в будівельній галузі документ, який був підписанням 05 липня 2025р. встановив підвищений рівень забезпечення прав та гарантій для працівників галузі: новий розмір тарифної ставки для працівників різної кваліфікації, поліпшені умови праці для будівельників.

Відповідно до нової редакції Угоди, гарантований розмір тарифної ставки для працівників, які виконують просту і некваліфіковану роботу, зростає з 231% до 401% прожиткового мінімуму для працездатної особи. За розрахунками, це підвищення означає збільшення мінімального окладу з 6995 грн до 12142 грн на місяць.

Галузева Угода не тільки зафіксувала нові розміри оплати праці, а й передбачила: заходи з легалізації зайнятості в будівництві; підвищення кваліфікації працівників; механізми для забезпечення безпеки та гігієни праці; інструменти для колективного захисту трудових прав.

Було зазначено, що міжнародні профспілкові партнери: Інтернаціонал будівельників та деревообробників (BWI) та Європейська федерації будівельників і деревообробників (EFBWW) відзначили важливість підписання Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Галузевої угоди на новий термін, особливо з огляду на процес відновлення України, включно з залученням коштів міжнародних донорів.

На даний час, розробляється графік відповідних зустріч зі сторонами роботодавців з метою обговорення питань впроваджень норм Галузевої угоди на 2025 – 2027 роки при розгляді та укладенні колективних договорів.

Другим питанням порядку денного засідання, стало обговорення організаційних питань проведення IX З’їзду Профспілки у вересні місяці 2025р.

530755181 1182296737264386 8266765130532988425 n

На засідання членами Президії відбулось жваве обговорення питань безпеки праці на будівництві, соціально – економічного захисту будівельників та підготовки нових працівників для будівельної галузі на базі закладів професійно-технічної освіти та фахової передвищої освіти.

На завершення засідання відбулось нагородження соціальних партнерів за підтримку в організації та проведення короткотермінових безкоштовних курсів з будівельних професій на базі Навчально-практичного центру Профспілки будівельників України у м. Києві та проведення практичних семінарів з будівельних технологій.

Джерело: https://www.facebook.com/PROFBUDunion/posts/pfbid0Y6EVmaKd79LTCYxaCfWBfCzWFF5nWs5fD3RneQm7qcBqp71ybrzzbdjrT9eXQRwLl

ПРОФБУД