20P10

 

Значний резонанс викликала конференція сільських жінок, членів профспілки працівників агропромислового комплексу з усіх регіонів України, яка відбулася за підтримки Міжнародного профспілкового об”єднання IUF та Американського центру солідарності.

      За словами голови Жіночого комітету ЦК галузевої профспілки та голови обласної ради профспілки працівників харчової та переробної промисловості Івано-Франківської області Надії Бурлаки, в Україні 8 мільйонів жінок проживають в сільській місцевості. Завдяки їх нелегкій і напруженій праці в агропромислових формуваннях, фермерських та одноосібних господарствах в значній мірі вирішується питання продовольчої безпеки нашої країни. В нинішньому році зібрано високий урожай зернових і овочевих культур, досягнуто значних успіхів у виробництві тваринницької продукції, в чому є велика заслуга сільських трудівниць.

       Водночас, доля сільської жінки вкрай незавидна. Жінки не можуть захистити законне право на землю, в складних побутових умовах працюють та виховують дітей. До того ж 36% сільських сімей в Україні живуть за межею бідності. Можливості для розвитку особистості сільської жінки вкрай обмежені.

       Як зазначив у своєму виступі голова Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Микола Фурсенко, нагального відновлення потребує інфракструктура в сільській місцевості. А голова профкому Долинського теплично-овочевого господарства Івано-Франківської області Ірина Федорук занепокоєна тим, що на сільськогосподарських роботах низький рівень оплати праці. На цих роботах необхідно заборонити використання праці дітей.                  

       Низка зазначених та інших актуальних проблем селян знайшли висвітлення на конференції. Її учасники не обмежилися констатацією фактів. Йшлося про вироблення тендерної стратегії, яка знайшла відображення в підсумковому документі “Про положення сільських жінок-трудівниць”. В ньому наголошується, що запобігти руйнації села можуть спільні дії профспілкових організацій та сільських осередків небайдужих людей при активній співпраці з парламентаріями, інвесторами та органами місцевого самоврядування.

        Визначено, які нагальні завдання належить вирішувати в цьому плані профспілкам. Центральному Комітету профспілки працівників АПК рекомендовано зміцнити кадровий потенціал авторитетними, ініціативними лідерами, передбачити залучення не менше 30% жінок до резерву профспілкових кадрів.

       Учасники конференції постановили направити відповідні звернення до Верховної Ради, Уряду і Президента України, в яких привернути увагу посадовців найвищого рівня на такі моменти:

         - законодавче закріплення норми виробництва тваринницької прдукції на одну тисячу гектарів орендованої землі, що дозволить створювати додаткові робочі місця і всебічно розвивати село;

         - комплексний розвиток інфракструктури на селі, зміцнення матеріальної бази соціальних об”єктів і допомогу сільським громадам через законодавче закріплення норм відрахувань інвесторами від вартості орендованої землі на рахунок сільської чи селищної ради.  

         На конференції також прийнята резолюція про пенсійне забезпечення. В ній містяться пропозиції до парламентарів внести зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування”, якими передбачити для членів особистих селянських господарств щомісячний єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду в розмірі 5% від мінімальної заробітної плати.

       Документи, вироблені на конференції, спрямовані на вирішення гендерних проблем сільських жінок-трудівниць, створення для них рівних можливостей для доступу до наявних робочих місць, рівної оплати праці, належних виробничих і побутових умов.

 

 

Прес-служба Ради профспілок Івано-Франківської області