IMG 6032

 

Нещодавно з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини в Чернігівському інституті ім. Героїв Крут (МАУП) пройшов круглий стіл на тему «Проблеми соціально-правового захисту прав людини в Україні». З доповідями на цю актуальну тему виступили представники профспілкових організацій, Головного управління юстиції у Чернігівській області, лідери громадських організацій, а також викладачі і студенти цього вузу.

Ініціатор заходу — Федерація профспілкових організацій Чернігівської області, тож відкрили круглий стіл заступник голови Федерації Петро Чорнорот та директор підприємства «НМЦ» профспілок, голова обласної організації Спілки жінок України Ірина Дорожкіна. Учасників круглого столу привітав в навчальному закладі доцент кафедри «Правознавства» ЧІ МАУП, кандидат юридичних наук Михайло Войцеховський. Його виступ стосувався «Міжнародно-правового механізму захисту прав людини та імплементація його у внутрішньо-національне законодавство України».

Подібні круглі столи профспілки проводять вже третій рік. Торік тему прав людини обговорювали в Чернігівському національному технологічному університеті, позаторік – у ЧДІЕіУ. На цей раз виступи пройшли в стінах Чернігівського інституту ім. Героїв Крут (МАУП), адже тут навчають майбутніх фахівців у сфері правознавства та управління.

Зокрема, прозвучали виступи за такими темами, як “Своєчасна і гідна заробітна плата — конституційна гарантія на гідне життя” (зав. відділом соціально-економічного та правового захисту Федерації профорганізацій області Тамара Назіна), «Проблеми дотримання економічних та соціальних прав в Україні на сучасному етапі» (вик. директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов); «Роль і місце Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в юридичному механізмі закріплення прав людини» (голова ГО «М’АРТ», член правління Української Гельсінської спілки з прав людини Сергій Буров); «Європейські стандарти в соціально-правовому механізмі захисту прав людини в Україні» (старший викладач кафедри «Правознавства» Ольга Шевченко) та інші.

Про створення національного привинтивного механізму при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини розповіла Алла Лепеха — директор благодійної організації “Чернігівський жіночий правозахисний центр”, яка водночас є регіональним координатором зі зв'язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Цікавим і корисним був виступ Інни Кебець — завідувача сектором правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації законодавства Головного управління юстиції у Чернігівській області.

Багато хто бажав майбутнім юристам і економістам, аби ніхто не порушував їхні права, і щоб вони самі стояли на захисті прав інших людей. Учасники круглого столу були майже одностайні в тому, що декларувати права та забезпечувати їх виконання – різні речі. Щодо першого, то в цьому плані Україна не пасе задніх. Однак у сфері забезпечення та реалізації прав людини існує багато проблем. Цей захід – заключна подія Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», що триває в нашій країні та світі з 25 листопада до 10 грудня, і до якої щороку долучається Чернігівщина.

 

Вероніка Приходько

 

IMG 6046

 

IMG 6068

 

 

IMG 6061