Виїзди в райони області, в рамках проведення соціального діалогу, є також і чудовими мотиваційними заходами до профспілкового членства. Адже після відвідин представниками Федерації профспілок Рівненської області того чи іншого району в кожному з них збільшується охочих долучитися до лав профспілок. А про колективний договір, основу основ у співпраці між адміністрацією та трудовим колективом, на таких зустрічах можна дізнатися чимало нового.
Таку думку висловлювали присутні на підведенні підсумків роботи по соціальному діалогу, яка була завершена 21 січня ц.р. у Володимирецькому районі та місті обласного значення Кузнецовську.
У цей день, незважаючи на морозну погоду та снігові замети, до залу як у Володимирці та і в Кузнецовську зібралося чимало люду – профактивістів, голів первинних профорганізацій, представників роботодавців та влади, керівників, підприємців тощо. Делегацію Федерації профспілок області очолили заступники голови Микола Сірук та Марія Рожко. Підтримали подібний захід і керівники Володимирецького району: голова райдержадміністрації Володимир Ткачук, голова райради Василь Ковенько та виконуючий обов’язки міського голови Кузнецовська Ігор Куц. Долучилися голови обласних галузевих профоб’єднань та голова об’єднання організацій роботодавців Рівненської області Володимир Боярчук.
У своєму виступі заступник голови ФПО Марія Рожко проаналізувала, що за час роботи комісії у районі було перевірено 170, а у місті 46 колективних договорів. Розповіла про найбільш часті порушення, які допускають профспілковці, як наслідок, укладені колдоговори вважаються неправомірними. Закликала відповідальних за їх укладання звертати увагу на деталі та чітко дотримуватися правил реєстрації доповнень до них у Управлінні праці та соціального захисту, адже без цього вони також є нелегітимними. Наголосила Марія Рожко і на важливості того щоб колдоговір підписувався саме профспілковою організацією, а не представником трудового колективу, як це буває в малих приватних підприємствах. Адже тільки профспілка, згідно з законом, захищатиме права трудівників у разі необхідності в суді, в органах прокуратури, через ведення діалогу з владою, органами самоврядування, керівниками та власниками підприємств.
Виступаючі наголошували на важливості таких виїздів, які мають на меті як ознайомчу так навчально-роз’яснювальну роботу. Присутні в обох залах активно долучалися до обговорення – ставили запитання, занотовували основні тези, збагнувши, що без роз’яснення деталей та тонкощів, які стосуються укладення та правильної реєстрації колдоговорів, вони не застраховані від порушень через незнання.
За результатами проведеної роботи, в присутності широкого загалу, були підписані спільні рішення, які регулюватимуть подальшу роботу в цьому напрямку.
Жанна АРСЕНІЧЕВА