Для обговорення було винесено ряд актуальних питань діяльності профспілки освітян сьогодні.
Розпочав роботу засідання Голова Профспілки Георгій Труханов з окреслення планів на подальшу співпрацю з соціальними партнерами – профільними міністерством та комітетом у Парламенті – в умовах всебічної модернізації держави. Зокрема, щодо недопущення звуження трудових прав педагогів, науковців, студентів у період секвестру бюджету – пропорційного скорочення видатків з усіх статей бюджету (крім захищених) протягом часу, що залишається до закінчення поточного року.
«Профспілка продовжує активну роботу, незважаючи на усі форс-мажорні обставини та знищений Будинок спілок. Зараз досить складний період у житті країни і ми повинні максимально акумулювати зусилля для нормалізації своєї діяльності задля захисту наших спілчан та допомоги державі», – наголосив Голова організації Георгій Труханов.
У презентації заступника Голови Профспілки Сергія Романюка – основні документи, з якими сьогодні працювати профспілковим організаціям – проаналізовано загрози та виклики постанов Уряду у векторі соціально-економічного захисту освітян.
Підготовка й проведення звітів і виборів в організаційних ланках Профспілки – важливі заходи у недалекій перспективі кожної профспілкової організації.
Основні аспекти цього питання окреслила у виступі заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко. Зокрема, вона зупинилася на методичних рекомендаціях та інструкціях, що були підготовлені відповідальними фахівцями апарату ЦК Профспілки, їх адаптацію та використання у організаційних ланках різних рівнів.
Про підготовку та аналіз досвіду інформаційної роботи Київської міської організації Профспілки доповіла завідувач відділу інформаційно-аналітичного забезпечення та комунікацій Інна Михальченко. Голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь широко розкрив питання впровадження сучасних комунікативних форм і методів роботи в оперативному інформуванні спілчан столиці, доповнюючи промову мультимедійною презентацією та відео.
«Сьогодні інформаційна робота вимагає постійного розвитку й вдосконалення і ми повинні вміти використовувати увесь цифровий інструментарій та можливості ІТ-технологій у пропаганді профспілкових ідей, спрямованих на захист освітян», – підкреслив Олександр Яцунь.
Під час засідання також було обговорено ряд внутрішньоспілкових питань, зокрема й організацію дитячого оздоровлення у 2014 році. Після вичерпної дискусії члени президії прийняли відповідні постанови із кожного питання.
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
|