За повідомленням департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА впродовж січня-травня п.р. в області виплачено понад 3,2 млн. грн. заборгованої заробітної плати. Повністю погашено борги з оплати праці в містах Болехові, Яремче та Калуському районі. Відсутні вони в бюджетній сфері області. Проте станом на 1 червня 2014 року залишаються невиплаченими понад 14,7 млн. заробітної плати, що на 76,6 відсотка більше в порівнянні до початку року. В загальній сумі 8,9 млн. складають борги економічно активних підприємств Прикарпаття, 5,2 млн. грн. – підприємств-банкрутів і 561, 6 тис. грн. – підприємств, що призупинили діяльність.
Серед промислових підприємств найбільше заборгував своїм працівникам ВАТ “Пресмаш” (1620,2 тис.грн.), філія “Спіловер. Шкіряний завод ТзОВ “Спіловер” (1606,5 тис.грн.), та Калуська нафторозвідувальна експедиція (724,1 тис.грн.). Продовжують нарощувати борги ДП “Карпатське підприємство геодезії, картографії та кадастру” ( на 56,9 відсотка), КП “Городенка-Житлосервіс” (на 16,9 відсотка), ДП “Коломийський експериментальний завод “Прут” (на 13 відсотків).
Управлінням праці департаменту соціальної політики ОДА ініційовано виділення 230 тис. грн. за рахунок коштів резервного фонду обласної державної адміністрації для погашення боргів з оплати праці перед працівниками системи ДП “Івано-Франківськоблавтодор” ЗАТ “ДАК “Автомобільні дороги України”. Це дало можливість зменшити борги цих підприємств на 7,7 відсотка. Однак, нині вони складають 3,6 млн. грн. Є певні проблеми з погашення заборгованості із заробітної плати на 6 підприємствах, які фактично не здійснюють господарську діяльність. Зокрема, це Снятинське ПП «Лідер VTH” (205,6 тис. грн., Коломийське ТзОВ “Гуцульське подвір”я” (163,9 тис. грн., три філії ДП Центр сертифікації експертизи насіння і садового матеріалу” (151,3 тис.грн.) і Калуське ТзОВ “Відпочинково-розважальний комплекс “Меркурій” (20,1 тис.грн.).
Рада профспілок Івано-Франківської області
за матеріалами Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА