Правління Приватного акціонерного товариства «Укрпрофтур» на засіданні 21 серпня схвалило роботу ПрАТ «Івано-Франківськтурист» по організації оздоровлення дітей і рекомендувало дочірнім підприємствам та акціонерним товариствам системи «Укрпрофтур» використати даний досвід в організації роботи туристичних господарств.
Про те, у чому суть успішної роботи новаторів, чому саме представники Прикарпаття досягли таких позитивних результатів ми попросили розповісти голову правління ПрАТ «Івано-Франківськтурист» Івана Парипу.
- Під час нинішнього літнього оздоровчого сезону в ПрАТ «Івано-Франківськтурист» оздоровлюються 2330 дітей, - зазначив Іван Васильович. - Для оздоровлення дітей на базах Товариства обладнані медичні кабінети по наданню послуг. Наявна ліцензія по наданню медичної практики АГ N 599312 від 28.11.2011 р. від Міністерства охорони здоров'я України. Заклади акредитовані місцевою комісією і Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, їм присвоєно І категорію. Товариство зареєстроване в Міністерстві сім'ї, молоді і спорту як заклад, який може надавати послуги і брати участь в тендерах. В зимовий період тут оздоровлювались діти з Одеси. На літній період ми стали переможцями тендерів Хмельницького, Івано-Франківського, Чернігівського відділень Фондів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. По замовленню Київської профспілки будівельників та Київської міської профспілки працівників освіти і науки України у нас також оздоровлюються діти з Києва та Київської області.
- А як саме відпочивають діти?
- Зокрема в ДЗСТ ЛОК «Верховина», який знаходиться в смт. Верховина, - 1690 дітей. Це діти з Хмельницької, Івано-Франківської, Чернігівської та Київської областей. Під час організації оздоровлення проводяться пішохідні прогулянки околицями смт. Верховина (відвідування «Музею Гуцульщини», музею Гуцульського побуту і народних музик заслуженого діяча культури України Р.П. Кумлика), одноденні екскурсії на гори Піп Іван, Пушкар, організовуються автобусні екскурсії в Коломию (музей «Писанка»), Косів, сіло Манява (Манявський скит), місто Яремча (водоспад та сувенірний ринок), сіло Криворівня (музей І.Франка), ТК «Буковель» (катання на підйомниках) та ін.
Працюють також тематичні гуртки. В програмі проведення різних конкурсів, розважальних програм, тематичних вечорів, вікторин, показ кінофільмів. Щоденно відбувається зарядка і дискотека. Також під час оздоровлення працюють хобі-центри і проводяться ігри на свіжому повітрі.
В ДЗСТ ЛОК «Карпатські зорі», який знаходиться в м. Косів, цього сезону оздоровлюються 640 дітей. Всі діти з Київської області (Київська міська профспілка працівників освіти і науки України). Організацію культурного відпочинку проводять студенти Івано-Франківського інституту культури. В програмі: проведення тематичних вечорів, різних конкурсів, віктрин. Також щоденно проводиться дискотека.
Регулярно відбуваються спортивні заходи: змагання з футболу та піонерболу, з настільного тенісу, по шахах, старі олімпійські ігри, веселі старти. Проводяться майстер-класи на керамічній фабриці (ліпка глиняних глечиків), а також плетіння з бісеру. У вечірній час відбуваються культурно-масові заходи, зокрема, «Карпатські зорі» мають талант», «Казка», «Містер і Міс «Карпатські Зорі».
Після обіднього часу діти відвідують річку Рибницю та купаються в мінеральному басейні. Для організації гуртків працюють художні керівники. Під час оздоровчої зміни проводяться піші прогулянки в гори та цікаві куточки Косівщини (Косівський ринок та місцеві музеї), а також автобусні екскурсії до ТК «Буковель», м. Яремча.
- Літній період – це дуже відповідальний час не тільки для забезпечення відпочинку і оздоровлення дітей, але і для фінансового та матеріального ресурсу ваших закладів. Що можна сказати у цьому плані?
- Перш за все, зазначу, що загальний дохід за літній період буде складати 5 млн. грн. який дасть нам можливість покрити витрати по заробітній платі, провести відрахування, які ми маємо зробити, провести нарахування амортизаційних відрахувань в сумі 600 тис. грн.
А взагалі, за перше півріччя поточного року, порівняно з відповідним періодом минулого року, обсяг обслуговування збільшився на 10 тис. людино-днів, доходи від наданих послуг - на 1 млн. 100 тис. грн., чистий прибуток - на 180 відсотків.
Хотілось би наголосити про велику відповідальність в роботі, прискорений знос інвентарю і основних фондів, але принаймні підприємства живуть, матеріальні бази збережені. На відміну від ЛОК «Гірський», який не працює 10 років і повністю прийшов в непридатність.
Саме головне, що, незважаючи на дуже складну соціально-економічну ситуацію, ми продовжуємо працювати, щоб зберегти робочі місця та організувати дітям добрі відпочинок та оздоровлення.
Інформаційно-аналітичний центр ФПУ