Таке рішення прийняли учасники засідання президії Ради профспілок Івано-Франківщини
В умовах, коли Федерація профспілок України зайняла активну позицію щодо недопущення наступу на трудові права та соціальні гарантії найманої людини праці, серед перших питань: у який спосіб треба нині відстоювати їх? Після нетривалої дискусії, голови галузевих профспілкових організацій висловили солідарну позицію, що не час страйкувати, простоювати. Натомість варто використати інші важелі тиску на адміністрації підприємств, які не виконують Галузеві угоди, колективні договори, які скорочують людей. Констатовано: до протестних акцій профспілкам слід вдаватися за виняткових обставин. На жаль, саме такі обставини має нині профспілка працівників харчової та переробної промисловості, яка разом з працівниками підприємства стала на прю з рейдерами, які захопили Івано-Франківське державне об’єднання спиртової і лікеро-горілчаної промисловості. Також активну позицію профспілка зайняла у питанні відновлення роботи Городенківського цукрового заводу, власники якого, переслідуючи бізнесові вигоди, хочуть закрити підприємство, що свого часу величезними зусиллями було повернуто до життя.
Щоб ця боротьба була ефективною та щоб почути думку місцевої влади з цих та низки інших питань, голова та члени президії РПО ініціюють проведення засідання тристоронньої соціально-економічної ради області – профспілок, роботодавців та влади, де варто обговорити і напрацювати прийнятні для всіх сторін рішення.
Наступне. ФПУ розробила проект Стратегії модернізації профспілок, відтак очікує на її активне обговорення спілчанами та свої пропозиції. Тому завдання голів галузевих профспілок, наголосив І.Басюк, провести зустрічі в трудових колективах, почути голос всіх, хто пропонує конструктивні речі.
Виняткова роль нині людей у підтримці української армії, яка бореться за незалежність і цілісність держави. Вітаються всі добрі ініціативи, які народжуються у трудових колективах. Про це вів розмову з присутніми Володимир Уєвич, перший заступник голови РПО. Він звернувся до керівників обласних організацій профспілок з проханням надати інформацію про зроблену роботу, щоб висловити публічно вдячність всім, хто не байдужий до долі держави, і щоб показати, що профспілки не стоять осторонь цієї проблеми. Також завершується літнє оздоровлення дітей. Варто підвести підсумки, віддати належне людям, які проявили професіоналізм і самовіддачу. Таких слід відзначити, запропонував промовець.
Тема мала продовження, коли були обговорені підсумки ревізії спілчанського майна, яка мала місце минулого тижня. Слід було наново проінспектувати всі спілчанські об’єкти, особливо відпочинкові, соціальні, які приносять блага людям,служать справі оздоровлення дітей і працівників, розвиткові туризму в області. Відтак зробити все можливе, щоб винайти внутрішні інвестиції для відновлення тих об’єктів, які ще можна відновити. Є кілька таких, які тривалий період чекають покупця, на жаль, ще більше руйнуючись. На це також звернув увагу голова РПО.
Про справи у своїх профспілках говорили Ніна Гушпіт, голова профспілки держслужбовців області, Василь Гриньків, голова профспілки енергетиків та електротехнічної промисловості, Василь Олексин, голова профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей.
Інформаційно-аналітичний відділ
Ради профспілок Івано-Франківської області