19 листопада 2014 року у Будинку вчителя відбулася зустріч Голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з представниками профспілок міста Києва різних галузей: комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, транспорту та інших.
Голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник зауважив, що така зустріч спричинена рядом питань, на які немає остаточних відповідей, а саме: що заважає створити у столиці гідні робочі місця? отримувати гідну заробітну плату та мати високий рівень життя?
Кожен із представників певної галузі озвучив проблеми, які існують у трудових колективах та кожній сфері.
Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь у своєму виступі наголосив, що Кабінет Міністрів України планує урізати надбавки та доплати вчителям, що призведе до негативного наслідку. Адже вчитель вищої категорії, який має 25 років стажу, залишиться з окладом 1800 грн. Із девальвацією гривні, зі збільшенням оплати за комунальні послуги, вчителі та вихователі стали найбіднішою верствою населення в Україні, і зокрема, в Києві.
Також він зауважив: «12 листопада 2014 року біля стін ЦВК, де проходило засідання Київради, освітяни столиці прийшли на консолідований пікет в підтримку рішення Київради, щоб та звернулася до Президента, Верховної Ради України з вимогою не вирішувати державні питання за рахунок освітян. Ми вважаємо, що саме з цієї дати у нас почався конструктивний діалог з Київрадою. Наступний такий мітинг може бути під Кабінетом Міністрів, якщо центральна влада не почує наші вимоги. А вимоги у нас досить прості – зберегти номінальні гарантії освітян, а також передбачити муніципальну надбавку за складність та напруженість у роботі на наступний рік».
Під час зустрічі Віталій Кличко заявив, що єдиний спосіб вийти з фінансової ситуації, в яку загнали столицю, – податки на доходи фізичних осіб повинні залишатися у Києві. «Сьогодні на засіданні Кабміну пролунала така фраза, мовляв, що ви, кияни, скаржитеся – у вас найвища зарплата. Але ж і вартість проживання у Києві дорожча, ніж в будь-якому іншому місті України, витрати більші. Тому моя задача – відстояти інтереси киян», – підкреслив Віталій Кличко.
Він також зазначив, що на засіданні Уряду йшлося і про необхідність зняти надбавки бюджетникам у столиці.
«Кажуть: надбавки у Києві не скасовані. А як можна прибирати надбавки вчителям і лікарям, у яких зарплата становить 2-3 тисячі гривень?! Як ми зможемо побороти корупцію, якщо люди змушені виживати за ці гроші? Ми повинні платити гідні зарплати, змусити економіку працювати, залучати інвестиції», – зазначив мер столиці.
Віталій Кличко підкреслив, що Київ заробляє гроші, головне – щоб їх не вилучали.
«За останні 4 роки у Києва вилучено 33 млрд. грн. Єдиний спосіб вийти з ситуації, в яку нас загнали, – доходи киян повинні залишатися у Києві. Я намагаюся зробити все, щоб Київ став справжнім європейським містом, незважаючи на перешкоди і спротив, який чиниться», – зазначив мер.
Підсумком зустрічі стала заява столичних профспілок про звернення до Президента, Уряду та Парламенту з вимогою ухвалити необхідні рішення для того, щоб податок на доходи фізичних осіб у Києва не вилучали.
Київська міська організація
Профспілки працівників освіти і науки України
http://profspilka.kiev.ua/publikacii/novyny/3625-zustrch-vtalya-klichka-z-profsplkami-stolic.html