Країна переживає зараз непрості часи. І сьогодні є проблеми у кожного підприємства. Тому так важливо зараз владі, роботодавцям та профспілкам знаходити спільну мову.
Днями в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулася нарада з керівниками найбільших промислових підприємств області. Від профспілок в ній взяли участь голова облпрофоб’єднання В.Дубіль і голова обкому профспілки металургів і гірників В.Шевченко.
Заступник губернатора Г. Корбан акцентував особливу увагу учасників наради на питаннях забезпечення у 2015 р. безперебійної роботи підприємств, зокрема, постачання їм електроенергії, залізничних вантажних перевезень. Йшлося й про зміни в податковому законодавстві. Як одне з найголовніших завдань, керівник області обговорив з присутніми можливості підвищення зарплати найманим працівникам.
Голова облпрофцентру В. Дубіль у своєму виступі на нараді констатував, що взаємодія у кризовому 2014 р. влади, Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини і профспілок по реалізації ініціативи губернатора області І .Коломойського про підвищення прибутків працівників на підприємствах базових галузей економіки на 20% дала позитивні результати. І цю роботу, звичайно ж, потрібно продовжувати, що, на думку профспілкового керівника, дуже своєчасно і актуально, оскільки в цьому напрямі нині відзначається цілий ряд негативних чинників . І передусім - істотне падіння обсягів виробництва в усіх провідних галузях, що веде до зниження зарплати. Кожен відчув на собі і вплив невтримної інфляції, яка стрімко знецінює зарплату Як наслідок, минулого року в області значна частина працівників отримувала зарплату від мінімальної до 2,5 тис. грн., а тисячі осіб (в т.ч. в промисловості) за ініціативою роботодавців були переведені на неповний робочий день або тиждень.
Ускладнило становище трудящих і прийняття Держбюджету на 2015 р. з урізаними або скасованими соціальними гарантіями. Тому, вкладаючи додаткові кошти у виробництво, власники і керівники підприємств не повинні забувати і про людський капітал. Адже збереження у нас вкрай низького показника долі оплати праці в собівартості продукції (8-11% проти 30-40 % у цивілізованому світі), і далі триматиме людину праці на межі бідності, що абсолютно неприпустимо . Крім того, підвищення зарплати сприятиме зростанню споживчого попиту і, відповідно, виробництва, наповненню бюджетів і Фондів, тобто дасть новий імпульс розвитку країни.
Голова облпрофоб’єднання В. Дубіль також закликав роботодавців зберегти наявні соціальні гарантії трудящих , передбачені колективними договорами і угодами.
На думку профспілок, на нинішньому етапі спільної роботи необхідно укласти угоду про співпрацю між обласним об'єднанням профспілок і Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини з питань збереження трудового потенціалу і забезпечення стабільної роботи підприємств області. Проект цього документу був підготовлений і направлений профспілковою стороною в грудні минулого року, тому соціальним партнерам необхідно прискорити його узгодження, з тим щоб підписати цю угоду найближчим часом .
Піднімалися в ході наради й інші питання, пов'язані з життєдіяльністю підприємств і соціальною сферою. Зокрема, голова обкому ПМГУ В. Шевченко звернув увагу на негативні наслідки значного підвищення залізничниками тарифів на вантажоперевезення, закликав роботодавців знайти можливості підвищення зарплати на підприємствах ГМК.
В.Коврига,
зав. прес-центром
Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок