27 лютого 2013 року відбулося шосте засідання ради Профоб’єднання Тернопільщини.
На початку засідання голова обласної ради профспілок нагородив відзнаками ФПУ та обласної ради профспілок кращих профактивістів і кращі профспілкові організації області.
Ключовим у розгляді ради було питання «Про хід виконання виборними профспілковими органами Програми дій Тернопільської обласної ради профспілок на 2011-2015 роки». Голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний доповів про хід реалізації Програми дій профспілок на 2011-2015 роки, про те, що виборні профспілкові органи проводили послідовну роботу з вирішення проблем у сфері соціально-економічних і трудових відносин, оплати та охорони праці, організаційного і фінансового забезпечення профспілкової діяльності в області.
Впродовж останніх двох років зберігалася позитивна тенденція зростання обсягів промислового і сільськогосподарського виробництва, залучення в область інвестиційних ресурсів.
У 2012 році перевиконано завдання Генеральної угоди щодо росту середньомісячної заробітної плати (16,9 %), на 14,5 тис. осіб зменшилася чисельність працівників, які отримують зарплату на рівні або менше мінімальної, на 717 тис. гривень (9,2 %) скорочено зарплатні борги.
Запровадження системи Єдиної колдоговірної кампанії «Єдині цілі, єдині дії» дало змогу збільшити до 78,7 % рівень охоплення працівників колдоговорами, а їх кількість – до 2,7 тис. одиниць.
За організаційної та фінансової участі профспілок оздоровлено 12,5 тис. дітей, на що витрачено майже 1 млн. гривень коштів профбюджетів. Профспілковими організаціями усіх рівнів здійснювалися заходи у сфері фізкультурно-оздоровчої роботи, підвищення працездатності та активного відпочинку членів профспілок.
Водночас, зважаючи на складні фінансово-економічні умови, обласна рада профспілок, її членські організації не домоглися вирішення у повній мірі важливих для людини праці проблем.
Зокрема, розмір середньомісячної заробітної плати в області залишається найменшим в Україні, а частка витрат на оплату праці в операційних витратах на виробництво і реалізацію продукції є принизливо низькою (5,1 %). Не викоренено таке ганебне явище, як заборгованість з виплати заробітної плати. На 1 січня 2013 року вона склала 7 млн. гривень.
Незважаючи на вжиті заходи, не вдалося зупинити тенденцію до скорочення чисельності членів профспілок в багатьох галузевих профорганізаціях та в області в цілому.
На Раді прийнято постанову про наступні кроки виконання виборними профспілковими органами своєї Програми.
Учасники зібрання прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, політичних партій області та депутатів Тернопільської обласної ради з низки питань:
– збереження стабільності існуючої системи соціального страхування;
– з ситуацією, що склалася з оплатою праці працівників бюджетної сфери;
– щодо затягування процесу затвердження бюджету області на 2013 рік.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Тернопільської обласної ради профспілок