Профспілкове навчання для голів координаційних рад з усіх районів Рівненської області відбулося цього вівторка у Навчально-методичному центрі Федерації профспілок області.
Відкрив семінар голова Федерації профспілок області Микола Шершун. У своєму виступі він, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості проблем, які будуть підніматися на таких семінарах та ще раз підкреслив вагомість ролі профспілки у процесах, що відбуваються у соціально-економічному житті країни.
За його словами, в час, коли на сході нашої країни йде війна, економіка в колапсі, знецінюється гривня, в рази підвищено комунальні тарифи, а наш Уряд вперто «не помічає» назрівання чергового вибуху в суспільстві, хто як не профспілковці на всіх рівнях мають апелювати і до чиновників на місцях, і до депутатів, і до Уряду та Президента. Адже до сьогодні альтернативи профспілці в питаннях захисту працюючих не має. Важливо також, додав голова, щоб усвідомлення ролі профспілки і її основних завдань стали сьогодні очевидними для усіх членів профспілки.
- Найперша наша турбота, як профспілковців – робочі місця, далі – гідна заробітна плата. Дайте сьогодні працівнику достойну оплату його праці і він не потребуватиме подачок від держави у вигляді пільг та компенсацій. Не повинні залишатися поза увагою профспілки і питання безпеки на робочому місці. Ось три стовпи навколо яких мають гуртуватися трудівники.
Микола Шершун, закликав присутніх звернути увагу на досвід закордонних колег профспілковців, які пройшли досить довгий шлях перш ніж стали потужною силою, що впливає на соціально-економічні процеси у своїх країнах.
- Чому в країнах Європи, у Польщі, зокрема, членство в профспілці падає коли люди починають жити краще, а в нас – чим гірше живемо тим більше рідіють лави профспілки. Що не кажіть, а в тяжкі часи варто об’єднуватися, консолідовуватися. Це наглядно демонструють нам профспілки Польщі, які не одне десятиріччя виборювали своє право на гідне життя. Сьогодні вони сильні, бо вміють гуртуватися, демонструючи солідарність, злагодженість, вміння в один момент зібрати всі прогресивні сили в один кулак і йти у наступ проти дискримінації та порушення прав працівників.
Говорили на навчанні і про необхідність змін в профспілках, які вже назріли. Про необхідність реформування профруху в Україні та «Стратегію модернізації профспілки». Голова ФПО, зокрема, висловив власне переконання, у тому, що реалізація Стратегії забезпечить посилення ролі профспілок у громадянському суспільстві, сприятиме розвитку соціального діалогу, підвищить захисні функції профспілок та рівень життя людини праці. Головним наслідком, на його думку, має стати формування у найманих працівників свідомого профспілкового членства, підвищення авторитету та іміджу профспілок.
Насиченою та змістовною вийшла навчальна частина. Спеціалісти ФПО та запрошені лектори стисло, але ґрунтовно, розкрили свої теми і відповіли на усі запитання профспілковців.
Про «Особливості оподаткування профспілкових організацій в розрізі Податкового Кодексу України», розповіли спеціалісти ДПІ в місті Рівному Оксана Чемерик та Галина Пхосалі.
Галина Озірська, головний бухгалтер ФПО, у свою чергу, розповіла про важливе у веденні бухобліку та фінансової роботи в профспілкових організаціях. Ще одне надважливе питання, а саме: «Мета і завдання діяльності профспілок – гідна заробітна плата працюючих», розкрила у своєму виступі Ніна Скорик, головний спеціаліст з соціально-економічних питань ФПО. Про нове в трудовому законодавстві, розповідала Ірина Фесовець, завідувач відділу правової роботи ФПО. Говорили на семінарі і про інформаційну діяльність ФПО та зростання ролі інформації в глобалізованому сьогоденні. Підсумував перший лекційний блок Володимир Красюк, розповівши учасникам навчань про нове в охороні праці.
Варто відмітити, що профспілковці активно долучалися до участі у навчанні, ставили питання, подавали пропозиції.
Після невеличкої перерви навчальний процес продовжився виступом Людмили Казначеєвої, доцента, кандидата наук Гуманітарного університету, на тему: «Майстерність публічного виступу». Під кінець навчання голова Мобільної Правозахисної Служби «Варта» Юрій Кравець розповів про окремі аспекти роботи цієї організації.
Не забули профспілковці і про культурний відпочинок. Завершився навчальний день відвідинами музею сучасного ковальства «Ковальські витребеньки» (на фото).
Жанна АРСЕНІЧЕВА