У лютому 2013 року в Голопристанському, Каланчацькому, Чаплинському, Новотроїцькому та Генічеському районах Херсонської області близько 100 молодих працівників державних установ-членів Профспілки стали учасниками семінарів на тему: „Роль лідера в прийнятті управлінських рішень”.
Організатором семінарів виступила Молодіжна рада Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України, яка проводила їх за технологію профспілки державних службовців Швеції ST з використанням активних форм навчання..
Молодіжна рада Херсонської обласної організації, прагнучи реалізувати принципи молодіжної політики Профспілки, виховуючи активну, позитивно налаштовану, впевнену в собі, компетентну нову генерацію профспілкових лідерів, робить саме на навчанні молоді.
Загалом з грудня 2011 року в рамках співпраці профспілок працівників державних установ України та Швеції ST радою проведено 15 семінарів на теми: „Психологічні та організаційні аспекти формування якостей профспілкового лідера”, „Роль лідера у розвитку профспілкової організації”, в яких взяли участь 380 членів профспілки з 9 районів області.
Прикметно, що до проведення цих заходів було залучено не лише профспілкові джерела фінансування. Кошти також було виділено з обласного бюджету в рамках реалізації програми „Молодь Херсонщини на 2010-2015 роки”. Це стало можливим внаслідок тісної співпраці Ради з керівництвом обласної державної адміністрації, обласної ради та управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації
Останні ж п’ять семінарів на тему: „Роль лідера в прийнятті управлінських рішень” Рада провела як переможець конкурсу міні-грантів Фундації сприяння громадянської активності (голова Криницький Є.А.), який проходив на території Херсонської та Миколаївської областей протягом січня-лютого 2013 року в рамках реалізації проекту „Розвиток громадянської активності молоді на рівні територіальних локальних громад” та фінансувався за рахунок Національного фонду підтримки демократії (NED).
Цей проект був направлений, в першу чергу, на покращення рівня громадянської свідомості, активності, соціальної відповідальності, правової культури молодих працівників державних установ області та на формування практичного досвіду громадянських дій та демократичної поведінки профспілковців Херсонщини.
В роботі семінарів, традиційно проведених на високому організаційному рівні, взяло участь чимало соціальних партнерів та керівників виборних органів профспілки, а саме: Малишенко Г. В. – голова Каланчацької районної державної адміністрації; Євстратов А. О. – заступник голови Генічеської районної державної адміністрації; Зюмкін О.В. – заступник голови Генічеської міської ради; Шибаєв А.Л. – заступник голови Голопристанської районної державної адміністрації, член президії обкому профспілки; Бондарчук С.А. – заступник голови Новотроїцької селищної ради, голова Мандатної комісії обкому профспілки та голова Новотроїцького райкому профспілки; Анан’єва Л.Д. – голова Голопристанського райкому профспілки, член президії обкому профсплдіки; Александров А.П. – голова Чаплинського райкому профспілки; Семикопенко Л.І. – голова Каланчацького райкому профспілки.
Семінари в області проводять: Татаринова Л.Г. - в.о. голови Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України, член Молодіжної ради ФПУ та виконавчого комітету Молодіжної ради ЦК Профспілки, член президії Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок, тренер профспілки працівників державних установ України; Ракша А.В. – член профкому Регіонального відділення Фонду державного майна по Херсонській області, тренер профспілки працівників державних установ України; Капрар Н.Л. – голова профспілкового комітету управління з питань внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації, заступник голови Молодіжної ради обкому профспілки та Воложанін І.В. – голова Молодіжної ради Цюрупинського райкому профспілки, член Цюрупинського райкому профспілки та виконавчого комітету Молодіжної ради обкому профспілки.
Вивчаючи головні якості лідера, способи їх розвитку, стилі поведінки та основи міжособистісних відносин, кожен учасник визначився зі своїм психологічним резервом, розвинув в собі якості, які зможе використовувати щоденно при прийняті управлінських рішень в професійній та профспілковій роботі.
А найголовніше, молодь навчилася застосовувати демократичні механізми впливу на життя громади при здійсненні соціального захисту спілчан, недопущення їх необґрунтованого скорочення, погіршення або ліквідації їх соціальних пільг і гарантій в умовах економічної кризи.
Протягом насиченого навчання профактивісти поглибили свої знання зі створення позитивних взаємовідносин окремо в своєму колективі, профорганізації та у суспільстві в цілому.
Підбиваючи підсумки семінарів, учасники зазначали, що їх тематика актуальна та важлива в сучасних умовах, перспективи розвитку суспільства, успішність будь-яких соціальних і суспільно-політичних перетворень в країні та області залежать від умов соціалізації і розвитку молодого покоління. Молодь є потужним людським ресурсом та рушійною силою суспільства, підтримка молодих людей, їхнє залучення до творчої, активної участі в житті суспільства, формування активної життєвої позиції - це інвестиції в розвиток стратегічних ресурсів держави та профспілки працівників державних установ України.
Президія Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України