Сьогодні всі працюючі люди та незахищені верстви населення хочуть почути від влади, профспілок відповідь на питання, коли ж настане стабільність і розпочнеться справжнє покращення життя в суспільстві. Про це заявив голова Профспілки працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості України Василь Мойсюк.
«Відповідь урядовців оптимістична — після поліпшення економічної ситуації, - каже він. - Важко з цим не погодитись. Але суспільство не відчуває конкретних результатів роботи у цьому напрямі. Економічні реформи підміняються лозунгами, а не конкретними діями. Навіть голова Європейської ради Дональд Туск на саміті Україна — ЄС наголосив, що впровадження економічних реформ — це справа самої України. Ніхто за нас цю роботу не зробить.Складається враження, що органи влади цього не розуміють, а якщо розуміють, то чомусь немає зрушень».
«На наш погляд, органам влади, урядовцям, Прем’єр-міністру потрібно відкинути амбіції та спільно з роботодавцями, профспілками, науковцями негайно розпочати роботу з розроблення та впровадження механізмів, які забезпечать вирішення ключових проблем економічного та соціального розвитку, - зазначив Василь Мойсюк. - Крім того, слід започаткувати щоквартальний звіт перед суспільством про досягнуті результати від упровадження економічних реформ. Потрібно якнайшвидше за участю уряду, роботодавців, профспілок розпочати системний діалог з питань проведення стратегічних реформ, спрямованих на ліквідацію тотальної корупції в державі та створення умов для розвитку і впровадження у виробництво новітніх технологій за рахунок залучення інвестицій. Це можливо за умови, якщо відповідальні владні структури під керівництвом перших осіб держави забезпечать інвестору законодавчі, правові та безпечні гарантії вільного ведення бізнесу. Крім того, необхідно:
— розробити програму щодо запровадження та розширення внутрішнього ринку високоякісними товарами вітчизняного виробництва. Не можна допускати фактів, коли в країні побудовані супермагазини, які забиті імпортними товарами, що реалізуються за кошти громадян України, конвертуються в долари і вивозяться за кордон. Так ми інвестуємо громадян інших країн, а не вітчизняного виробника;
— спільними зусиллями зупинити руйнацію діючих виробництв і скорочення робочих місць. На наш погляд, для координації, регулювання та сприяння розвитку промислового комплексу необхідно негайно створити у структурі апарату Міністерства економічного розвитку і торгівлі України департамент промислової політики, на який покласти функції розбудови ефективної промислової політики, спрямованої на досягнення економічних результатів;
— розпочати роботу з поетапного підвищення заробітної плати та скорочення розриву в оплаті праці працівників порівняно з країнами-членами Євросоюзу.
На 2015—2016 рр. ми зобов’язані через Генеральну, галузеві угоди, колективні договори забезпечити своєчасну виплату заробітної плати і створити безпечні умови праці та зайнятість працівників. Саме позитивного вирішення цих питань потребують усі, хто працює.
Оскільки отримання гідної зарплати, створення безпечних умов праці, забезпечення продуктивної зайнятості залежить від урядових структур, роботодавців, кожного керівника підприємства і, звичайно, від нас з вами, хочу побажати всім активних дій і професійної співпраці у цьому напрямі!»
Інформаційно – аналітичний центр ФПУ