fil

 

19 березня 2013 року в Національній філармонії України відбулося розширене засідання Колегії Міністерства культури України за підсумками роботи у 2012 році. В засіданні колегії брали участь радник Президента України – керівник головного управління з питань гуманітарного розвитку Адміністрації Президента України Богуцький Ю.П., голова Комітету ВРУ з питань культури і духовності – Кириленко В.А., начальники обласних управлінь культури, керівники закладів культури та мистецтва. За традицією на підсумкову колегію були запрошені голови обласних організацій Профспілки працівників культури України, що є підтвердженням дієвого соціального партнерства.

Серед проблем сфери культури, які обговорювалися на колегії, головна увага була приділена питанням соціально-економічного захисту працівника культури, які були підняті у виступі члена колегії – голови Профспілки Перелигіної Л.Ф.

Зокрема, Перелигіна в своєму виступі наголосила на необхідності термінового прийняття постанов КМУ, відповідно до яких було б визначено механізм реалізації положень статті 29 Закону України «Про культуру», що дасть змогу працівникам культури отримувати допомогу для оздоровлення під час надання щорічної відпустки, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та доплату за вислугу років.

Крім того, головою Профспілки закцентовано увагу на необхідності взяти під контроль виконання доручення Президента України В.Ф. Януковича щодо оплати праці працівникам театральних колективів та крім існуючих законодавчо встановлених гарантій додатково розробити регіональне матеріальне стимулювання професійних творчих працівників театрів.

Не менш важливим залишається питання розвитку та існування культури на селі. На сьогодні, фінансування сільських закладів культури з сільського бюджету призвело до того, що, районні відділи культури практично не впливають на культурну політику села, безпідставно працівники культури переводяться на неповні тарифні ставки, часто сільські голови, без погодження з районним відділом культури, на посаду керівника сільського закладу приймають осіб без фахової освіти. Відсутність централізації клубних закладів, а в деяких областях децентралізація бібліотечних закладів, ставить під загрозу існування цих об’єктів. Тому, голова Профспілки Перелигіна Л.Ф. звернулася до Міністерства культури з пропозицією ретельно вивчити питання створення єдиної системи управління кадрами сільських установ культури та врегулювати його на законодавчому рівні.

Підсумовуючи свій виступ, член колегії Перелигіна Л.Ф. внесла пропозицію розглянути на найближчому засіданні колегії питання соціально-економічного захисту працівників культури.

 

 

Профспілка працівників культури України