21 жовтня 2015 року напередодні професійного свята - Дня працівника соціальної сфери Центральна Рада Профспілки провела Пленум, на якому було розглянуто питання «Про реалізацію положень Галузевої угоди щодо створення умов для забезпечення стабільної діяльності та розвитку галузі, дотримання законодавства про працю.» В роботі Пленуму взяли участь заступник міністра соціальної політики України Ярошенко В.С., заступник голови ФПУ Українець С.Я., представники департаментів Мінсоцполітики.
Аналізуючи стан виконання взаємних зобов’язань за Галузевою угодою, колдоговорами у своїх виступах члени Центральної Ради Профспілки відмічали, що робота щодо їх реалізації сприяла, в певній мірі, стримуванню розвитку негативних процесів у сфері соціально-трудових відносин, формуванню системи соціального захисту працюючих на засадах соціального партнерства.
У рамках реалізації норм і положень Галузевої угоди, колективних договорів профспілковою стороною вживаються заходи для вирішення спірних питань шляхом переговорів з представниками всіх гілок влади. Центральна Рада Профспілки, територіальні ради зверталися до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Міністерства соціальної політики України щодо збільшення державного фінансування для установ та організацій соціальної сфери, неприпустимості залишкового принципу розподілу коштів на галузь, встановлення державних гарантій працівникам, удосконалення системи оплати праці, приведення у відповідність до виконуваних обсягів навантаження чисельності працюючих, недопущення їх скорочення.
Пріоритетним напрямком роботи Центральної Ради Профспілки було вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням гідного рівня оплати праці працівників галузі, в тому числі органів виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування, членів профспілки, оплата яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки, та працівників інших установ та організацій.
Центральна Рада Профспілки, керуючись нормами Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії», домовленостями за Генеральною, галузевою угодами, враховуючи пропозиції та критичні зауваження членів Профспілки галузі, вносила до проекту Державного бюджету України свої пропозиції.
Звернення Центральної Ради Профспілки, обласних рад нарешті були почуті Урядом. За підтримки Міністерства соціальної політики України Постановою Кабінету Міністрів України №106 від 28 лютого 2015 року «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» було прийнято рішення збільшити граничну чисельність працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, районних державних адміністрацій на 1204 штатні одиниці 5 областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської.
Кабінет Міністрів України постановою №732 від 16 вересня 2015 року з метою стимулювання працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних у містах рад установив щомісячну надбавку за особливий характер роботи в розмірі 50 відсотків посадового окладу працівникам структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних у містах рад, які виконують функції з надання різних видів соціальної допомоги.
17 вересня 2015 року Верховною Радою України при внесенні змін до Державного бюджету України на 2015 рік збільшені видатки обласним державним адміністраціям на оплату праці з нарахуваннями на загальну суму 56 млн. гривень для структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, у зв’язку із зростанням навантаження, пов’язаним із збільшенням чисельності отримувачів житлових субсидій.
На жаль, реалізація положень Галузевої угоди щодо сприяння підвищенню рівня оплати праці державних службовців не знаходить розуміння в урядових структурах. Починаючи з 2008 року оклади державних службовців були заморожені, а їх заробітна плата формувалася урядом, враховуючи лише рівень зростання мінімальної заробітної плати та індекс інфляції.
Президія Центральної Ради Профспілки 21 вересня 2015 року на своєму засіданні прийняла Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо захисту прав та інтересів працівників соціальної сфери, які є державними службовцями. Зазначену ситуацію може змінити тільки реформа в оплаті праці державних службовців.
Профспілкою вживаються заходи щодо підняття престижності і мотивації роботи в соціальній сфері, реалізації конституційних прав працівників на соціальний захист та задоволення духовних потреб, організації літнього відпочинку і оздоровлення дітей працівників галузі, проведення галузевих конкурсів, оглядів самодіяльних колективів народної творчості, свят, змагань, спартакіад колективів фізкультури і спорту, залучення молоді для роботи в галузі.
Направленості всіх процесів реформування в державі, насамперед, на створення умов для динамічного, збалансованого розвитку України та її регіонів, підвищення рівня життя населення, додержання гарантованих державою соціальних стандартів для кожного громадянина зажадали учасники круглого столу «Державна політика у сфері управління соціальним захистом та надання соціальних послуг. Очікувані ризики для соціальної сфери у процесі децентралізації влади в Україні» який був проведений Центральною Радою Профспілки 22 вересня 2015 року в м.Чернігові. На думку учасників круглого столу ефективність процесу децентралізації залежить в першу чергу від забезпечення ефективної взаємодії органів влади та громадськості в умовах децентралізації, широкого громадського обговорення реформи влади в Україні, залучення інституцій громадянського суспільства до процесів розробки відповідних нормативних актів, моніторингу та оцінки ефективності їх виконання, реалізації завдання Уряду про наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень, зокрема за рахунок детінізації економіки.
Головне що турбує Профспілку - аби під час реформування не постраждали працівники системи соціального захисту, були збережені фахівці і отримували достойну заробітну плату.
В умовах змін законодавства в питаннях захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників соціальної сфери посилюється місце і роль виборних органів територіальних організацій усіх рівнів. Налагодження ефективної взаємодії з місцевими органами влади та органами самоврядування має стати основою діяльності профспілкових органів в процесі формування і реалізації регіональної політики.
З метою недопущення зниження життєвого рівня членів Профспілки Центральна Рада Профспілки і надалі буде домагатись від Уряду, Міністерства вжиття заходів направлених на підвищення заробітої плати, створення умов для забезпечення прав працівників на працю, відстоюватиме їх конституційні права. Центральною Радою було розроблено проект нової Галузевої угоди і направлено в Міністерство.
Профспілка працівників соціальної сфери України