P1210211

 

щоб вона була успішною, добре спланованою і проходила в межах закону. Саме про це йшлося на триденному навчанні спеціалістів членських організацій ФПУ, відповідальних за проведення протестних акцій з 20 по 22 жовтня на Волині. До Луцька з’їхались представники різних профспілкових еліт, які мали змогу поспілкуватись з провідними спеціалістами області у сферах, що пов’язані з протестними настроями.

Семінар відкрив заступник голови ФПУ Є.М.Драп’ятий, голова ФПО І.А. Дубинка-Філозоф розповіла про   проект,   мету та цілі, Г.П.Даниленко – директор НМЦ профспілок окреслила головні питання і очікування від навчання.

Перший виступ щойно демобілізованого з передової Тараса Літковця, заступника декана історичного факультету Східноєвропейського університету, про причини виникнення локальних конфліктів був настільки цікавим, що аудиторія не відпускала його ще тривалий час, адже йшлося про побачене і пережите ним особисто.

Валентин Малиновський – професор кафедри політології та державного управління Східноєвропейського університету розповів про протестну акцію, як складову активної участі громадян у розвитку громадянського суспільства. .
Закінчувала перший день роботи презентація Анни Левчук, кандидата філологічних наук, доцента кафедри іноземних мов, проректора Східноєвропейського університету «Технологія публічного виступу перед неформальними аудиторіями».

Якщо перший день навчання був днем наукових досліджень протестних настроїв, то наступний – днем технологій їх підготовки та проведення. Розпочав день Андрій Осіпов, голова громадського руху «До майбутнього з освітою», про технологію підготовки і проведення акції протесту. Далі – доктор політології, професор Оксана Ярош захопила усіх розробкою ключового повідомлення для протестних акцій.

Після цього – заняття з творчим колективом «Барабан-ритм», де всі освоювали практику використання ритмів при організації акцій протесту. Слогани, кричалки, короткі ритмічні вірші народжувались тут же під ритми барабанів і пластикових пляшок.

Третій день – робота з медіа і фахівцями з психологічних особливостей натовпу. Часу катастрофічно невистачало. Але ще питання безпеки при проведенні акцій – без цього не можна було обійтися. І на цю тему був запрошений Володимир Солоненко – начальник управління громадської безпеки УМВС України в області з чіткими, як у міліції рекомендаціями і вимогами до безпеки.

Загальний висновок слухачів про навчання –все було корисно і по суті. Але часу мало.

 

P1210231

 

P1210258

 

                                      Навчально-методичний центр профспілок Волині