Відбулася XXV Закарпатська обласна міжспілкова звітно-виборна конференція профспілок, на яку було обрано 137 делегатів. У роботі конференції взяли участь заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко, заступник голови – керівник апарату Закарпатської облдержадміністрації Олександр Петік, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, голова обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Володимир Панов, керівники обласних організацій та установ.
Звітуючи про роботу обласної ради профспілок за останні 5 років, голова Закарпатської облпрофради Іван Король окреслив основні напрямки діяльності профспілок нашого краю, сьогоднішні проблеми та шляхи їх вирішення. В основу роботи профспілок з нашими соціальними партнерами – органами влади і роботодавцями покладено Територіальну (регіональну) угоду, яка укладається з 2000 року, 5 галузевих угод між нашими обласними організаціями профспілок та управліннями облдержадміністрації, а також 2258 колективних договорів і угод на рівні підприємств і організацій. Попри непростий для економіки час, завдяки спільним зусиллям сторін зі 115 зобов’язань угоди виконано та знаходяться в стадії виконання 109, частково виконано 6. Рівень охоплення працівників колдоговірною роботою на підприємствах і організаціях, де діють профспілкові організації, становить 99 відсотків.
Питання соціального захисту знайшли відображення у численних заявах, зверненнях президії Закарпатської обласної ради профспілок до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, різних міністерств і відомств, народних депутатів від Закарпаття, яких за звітний період направлено понад 50. Лише за останній рік профспілки нашого краю висловлювали свою незгоду з антинародними реформами уряду щодо зниження соціальних гарантій, закріплених Конституцією України: замороження заробітних плат, пенсій, підвищення цін і тарифів, скорочення пенсій працюючим пенсіонерам, підвищення пенсійного віку, інших проблем. Йшлося й про ліквідацію оздоровлення працюючих та їх дітей за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також фінансування санаторіїв-профілакторіїв з цього джерела фінансування. Кожен делегат конференції отримав збірник цих звернень і заяв.
Протягом 2011-2015 років у профспілкових санаторіях Закарпаття, в тому числі 6 реабілітаційних відділеннях оздоровлено майже 190 тис. людей. У зміцнення матеріальної бази оздоровниць вкладено 39 млн., до місцевих бюджетів області перераховано понад 130 млн. грн. За організаційно-фінансовою участю профспілок та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за 5 років оздоровлено 34 тис. дітей. У Всеукраїнському конкурсі на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей Закарпатська облпрофрада неодноразово нагороджувалася відзнакою ФПУ «Шана і подяка». У передплаті на газету «Профспілкові вісті» профспілки Закарпаття – завжди у лідерах серед обласних профоб’єднань. 25 років поспіль проводяться обласні міжгалузеві спартакіади профспілок: такої кількості профспілкових спартакіад немає в жодній області України.
У доповіді та виступах делегатів конференції йшлося про гострі злободенні проблеми щодо діяльності різних галузей, вдосконалення соціального діалогу на рівні області, нашої держави, дії профспілок в умовах адміністративно-територіальної реформи, вирішення проблем зайнятості, розвитку промислового виробництва, відновлення фінансування за кошти Фонду соціального страхування оздоровлення працюючих та членів їх сімей, молодіжну політику тощо. Конкретні пропозиції з цих питань висловили делегати конференції – голови обласних організацій профспілок: працівників освіти і науки – Тетяна Повханич, культури – Наталія Товтин, заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Віктор Мацола, голови профспілкових організацій – завідуючий жіночою консультацією Мукачівської ЦРЛ Омелян Решетар та конструктор ТОВ «Мукачівська швейна фабрика» Жанна Охотнікова, голова обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Володимир Панов, директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Ігор Сегляник, голова обласної організації ветеранів України в Закарпатській області Іван Жиган та інші.
У своєму виступі на конференції заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко зупинився на основних напрямках діяльності Федерації профспілок України, взаємовідносинах з парламентом, урядом, організації і проведенні всеукраїнських акцій протесту профспілок. Адже нинішня антисоціальна політика «жорсткої економії» призвела до катастрофічного падіння вартості праці та зубожіння населення. Соціальний діалог урядовцями фактично перетворено в бутафорію, уряд не чує профспілок. Тому, чи не вперше, ФПУ ініціювала проведення Всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій, в яких брали участь і представники профспілок Закарпаття. У разі ігнорування владою та роботодавцями вимог учасників Всеукраїнських зборів буде розпочато підготовку до проведення Національного страйку. Профспілки і надалі наполягатимуть на законодавчому вирішенні проблеми реорганізації Фондів соціального страхування, відновленні проведення за рахунок коштів Фонду соцстраху працюючих та їх дітей. Що стосується нового Трудового кодексу, то профспілки мають чітку позицію: цей кодекс не повинен погіршити існуючі трудові права працюючих. Серед ініціатив ФПУ – запровадження єдиної соціальної картки, що сприятиме покращенню мотивації профспілкового членства. В основі нашої діяльності – консолідація та єдність дій усіх членських організацій.
Головою Закарпатської обласної ради профспілок обраний Володимир Фленько, який працював заступником Ужгородського міського голови, а останнім часом – радником міського голови.
Володимир Саєнко подякував за багаторічну сумлінну роботу в профспілках Івану Королю, який майже 22 роки очолював Закарпатську обласну раду профспілок. Делегати конференції зустріли це вітання оплесками стоячи.
Заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко та голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько дали інтерв’ю обласним засобам масової інформації.
На фото:
- під час звітно-виборної конференції;
- у конференц-залі – делегати конференції;
- виступає Іван Король;
- за трибуною – заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко;
- голосують делегати конференції;
- питання діяльності профспілок обговорюють (зліва направо) Ігор Сегляник, Володимир Саєнко, Володимир Фленько, Іван Король, Василь Захарець;
- телеінтерв’ю голови Закарпатської облпрофради Володимира Фленька;
Фото автора
Сергій Баранчиков,
завідувач відділу організаційно-
гуманітарної роботи
Закарпатської облпрофради