2016-01-27-1863

 

           

Передувала конференції виставка робіт талановитої профспілкової спільноти.

 

27 січня 2016 року відбулася ХХV конференція Полтавської обласної ради профспілок, де прозвучав звіт виконавчої ради облпрофради за період 14.12.2010 р. по 27.01.2016 рік.

 

У роботі конференції взяли участь та виступили голова ФПУ Григорій Осовий, голова обласної ради Олександр Біленький, голова апарату, заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь.

 

Голова облпрофради Леонід Вернигора у своїй доповіді відзначив, що в країні   так як і в області не відбулось очікуваних позитивних реформ, катастрофічний рівень інфляції, знецінення національної валюти, стрімке зростання цін на товари і послуги, багаторазове стрімке підвищення комунальних тарифів в умовах замороження та зниження розмірів основних державних стандартів та гарантій призводять до порушення конституційних прав українських громадян , зокрема права на достойний рівень життя.

 

Чи міг давньогрецький філософ Епікур уявити, що його теорія збагачення через обмеження через тисячі років буде реалізована не в його рідній Елладі а в прадавній Скіфії з сучасною назвою Україна

 

Найголовнішим завданням у звітному періоді облпрофрада вважала розв’язання проблем у сфері праці.

 

В області лише 325,7 тисяч працівників мають постійні робочі місця, за рахунок чого утримується 1,5 млн. населення.

 

Над людьми нависла реальна загроза скорочення робочих місць як в промисловості , так і в бюджетній сфері. Особливо це відчутно в галузі охорони здоров’я.

 

Працьовитий і терплячий народ , розуміючи всю складність ситуації в країні, готовий затягти паски, але не зашморг на шиї.

 

Відзначаючи Всесвітній день за гідну працю профспілки задекларували і виступають:

 

- проти заморожування заробітної плати і пенсій;

 

- економії бюджетних коштів за рахунок працюючого населення ;

 

- безправ’я людей у трудових відносинах, поширення нелегальної зайнятості без законного захисту та безпеки праці;

 

-       підвищення цін та тарифів в умовах падіння реальних доходів;

 

-       безправ’я людей у трудових відносинах, поширення нелегальної зайнятості без законного захисту та безпеки праці;

 

-       позбавлення працівників та їхніх дітей санаторно-курортного лікування та оздоровлення, туристичних послуг.

 

Основним законодавчим документом на підприємствах, організаціях та установах являється колективний договір. На рівні області укладається Територіальна угода, яка діяла на період 2013-2015 роки. Підводились підсумки її виконання на 3-х сторонньому рівні (облдержадміністрація, роботодавці, профспілки). Спільно з соціальними партнерами готується Територіальна угода на 2016-2018 роки.

 

В доповіді прозвучало виконання програмних рішень VI з'їзду ФПУ з розвитку гуманітарних питань, розвиток фізичної культури, спорту, оздоровлення та дозвілля, молодіжного руху. Профспілкам області продовжують зберігати традицію проведення профспілкових ялинок, за звітний період відвідало більше 10 тис. дітлахів. В першу чергу – діти з соціально незахищених сімей, дітей-інвалідів. У 2015 році проведено за фінансовою участю галузевих профоб’єднань новорічні ранки для дітей переселенців з Донбасу та дітей учасників АТО. До міжнародного дня захисту дітей проводяться заходи по регіонах.

 

  Сфера охорони праці сьогодні належить до тих гострих проблем, які знаходяться в стадії реорганізації.

 

  Відсутність комплексного підходу в державному управлінні охороною праці та позбавлення профспілок будь-яких важелів серйозного впливу по захисту життя і здоров’я працюючих, призвела до величезної кількості нещасних випадків пов’язаних з виробництвом (2015 рік – 211 випадків, 18 смертельних).

 

  Впродовж звітного періоду облпрофрада, виконуючи критичні зауваження ХХIV конференції облпрофради, провела зустрічі з керівниками підприємств, головами профкомів, у яких немає профспілки та які не входять до облпрофради. Були зрушення, але незначні.

 

            На сьогодні в області профспілки одноосібники:

-       обласна організація профспілки працівників соціальної сфери;

-       обласна організація профспілки працівників державної податкової інспекції;

-       обласна організація профспілки працівників статистики;

-       об’єднана профспілка працівників «Полтаваобленерго»;

-       об’єднана профспілка працівників «Полтавагаз»;

-       профспілкова організація ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод»;

Невже ці профспілкові організації не мають спільних інтересів з облпрофрадою, її членськими організаціями.

Адже Територіальна угода, яка укладається між облдержадміністрацією, роботодавцями та профспілками являється соціальним документом по реалізації професійних, трудових і соціально-економічних інтересів всіх трудящих в області.

На належному рівні проводиться навчання профспілкового активу. Через координаційні ради, яких в області 30, проводяться «дні облпрофради» за участю спеціалістів облпрофради та фахівців соціальних партнерів. На жаль фінансування на навчання профспілкового активу складає 2-3,5 відсотка.

В підсумковому звіті зверталась увага на долучення в профспілки грамотно економічно та юридично освіченої, ініціативної молоді.

 Делегатам конференції, профспілковому активу області облпрофрада, яка складає свої повноваження, щиро вдячна за велику і потрібну роботу по захисту спілчан, бажає в непростих умовах сьогодення буди завжди принциповими, безкомпромісними і віданнями спілчанам.

 

2016-01-27-1881

 

Виступаючи на конференції Голова ФПУ Григорій Осовий, зокрема зазначив, що на сьогодні треба сконсолідувати зусилля всіх профспілок і взяти під контроль нашу владу.

Це дуже добре, що профспілкові лідери Полтавщини мають своє представництво в обласній раді та міських, районних радах, - сказав він.

    На сьогодні пріоритетним являється прийняття Трудового Кодексу. Більше 1200 зауважень і пропозицій надійшло до Верховної Ради України до проекту Трудового Кодексу, який прийнятий в першому читанні.

Необхідно прийняти всі заходи щодо їх включення і забезпечити соціально-трудовий захист людини праці. Свою позицію ФПУ проявила і щодо реформування соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Мали велику надію на те, що Петицію , яку надіслали профспілки (27 тисяч) , Президент України розгляне і направить на позитивне вирішення. Тобто залишити за працюючими їх оздоровлення, за дітьми оздоровлення в дитячих позаміських закладах. До сьогодні це питання не вирішено. Більш як до 1280 законопроектів впродовж останніх двох років надали свої пропозиції спеціалісти ФПУ та членські організації ФПУ. Підготовлені матеріали до Генеральної Угоди, яку чекають всі працюючі. На VII з’їзд ФПУ готується програма дій профспілок, яка направлена на соціальний захист , охорону праці та здоров’я, духовні інтереси людини праці .

Григорій Осовий звернув увагу на мотивацію профспілкового членства, закликав профспілкових лідерів більш принципово вирішувати соціальні питання працюючим, членам профспілок . Депутатам брати активну участь у формуванні місцевих бюджетів.

Виступаючи на конференції голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький привітав делегатів конференції, побажав плідної роботи, через 10 комісій обласної ради приймати участь у життєдіяльності галузей в області.

Запропонував Територіальну угоду на 2016-2020 роки закріпити соціальними партнерами:

-       облдержадміністрація;

-       обласна рада;

-       роботодавці;

-       профспілки, яка була прийнята бурхливими оплесками делегатів конференції.

У виступі Миколи Білоконя, керівника апарату, заступника голови облдержадміністрації були запевнення, що буде відпрацьовано графік зустрічей голови облдержадміністрації з профспілковим активом області з різних питань.

    На конференції прийнято Звернення до Президента України, Уряду щодо недопущення зниження рівня життя українців за рахунок підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та замороження пенсій і заробітних плат.

     На конференції головою облпрофради обрано Леоніда Вернигору.

 

 2016-01-27-1884

 

Ганна Таргаєва,

заступник Голови облпрофради