Изображение 1808

 

2 квітня у Дніпропетровську голова спільного представницького органу профспілок В.Дубіль провів засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради, на якій були підбиті підсумки виконання владою, роботодавцями та профспілками Регіональної угоди за 2012 рік.

Як відзначалось, головну увагу минулого року соціальні партнери приділяли питанням забезпечення стабільної роботи підприємств та зайнятості населення, оплати праці та її охорони, соціальних гарантій для трудящих.

      В цілому по основним напрямкам були досягнуті позитивні результати. За багатьма показниками Дніпропетровщина займає в країні лідируючі позиції. Зокрема, це стосується рівня зарплати найманих працівників (зараз у середньому – 3248 грн., а у промисловості – 4114 грн.), темпів погашення заборгованості з її виплати (за три роки з 89 млн. до нинішніх 9,9 млн.).

         Проте є і проблемні питання. Так, через погіршення роботи ряду галузей економіки мають місце неповна зайнятість та скорочення працівників, факти оплати праці в «конвертах».

         Особливо турбує профспілки ситуація в будівництві, машинобудівній галузі, є збої і в роботі гірничо-металургійного комплексу. Чимало проблем накопичилось в сфері освіти, охорони здоров’я та інших бюджетних галузях. Від сторони профспілок про них говорили голови обкомів профспілок В.Шевченко (металурги), Г.Бєлікова (освіта), Ю.Воронцов (керівник управління облпрофоб’єднання).

         Профспілкова сторона також акцентувала увагу на необхідності посилення соціальної відповідальності роботодавців й недопущення ними порушень трудового законодавства, збільшення уваги до збереження та розвитку трудового потенціалу, який сьогодні стрімко скорочується як в регіоні, так і в країні в цілому.

         Від роботодавців виступили представники організацій роботодавців будівництва, АПК, обласної та міської організації.

          На думку голови СПО профспілок та керівника Дніпропетровського облпрофоб’єднання В.Дубіль, яку він висловив у інтерв’ю з журналістами, «для профспілок було важливо, що у цьому заході взяли участь конкретні соціальні партнери – керівники всіх обласних галузевих організацій роботодавців та Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини (голова В.Сергєєв ), котрі підписали Регіональну угоду та зараз звітували про її виконання, а також керівництво облдержадміністрації в особі заступника її глави Н.Подоплєлової, начальників департаментів та управлінь ОДА. Головне зараз – нормалізувати ситуацію в економіці і не допустити спаду виробництва та масового вивільнення працівників, забезпечити підтримку регіональним товаровиробникам. Ми внесемо пропозицію нашим соціальним партнерам взяти участь у проведенні в Будинку профспілок запланованого на найближчий час «круглого столу» з питань нестандартних форм зайнятості для вироблення рішень по запобіганню цьому негативному явищу. Досягнуті також домовленості про консультації на галузевому рівні щодо підвищення зарплати та збереження соціальних гарантій для працюючих».

   Що стосується підтримки товаровиробників, то на засіданні ради керівником асоціації роботодавців АПК В.Карпенко піднімалась тема відродження колись потужного тракторного виробництва на Південмаші, де зараз створено нову сучасну машину, та сприяння забезпеченню цією технікою землеробів області, котрі нині вимушені закупати імпортні трактори. У цій важливій справі, яка вже має підтримку на державному та обласному рівнях, є позитив й щодо створення нових робочих місць.

 

                                                                           Прес-центр

                                                                  Дніпропетровського

                                                                  облпрофоб’єднання

 

Изображение 1898

 

Изображение 1826

 

 

Изображение 1891