zavd profs

 

Сучасна економічна та політична ситуація в Україні, проведення державою реформ та трансформацій на ринку праці не відповідають очікуванням переважної частини громадян, - про це зазначалось у доповіді голови Київської обласної ради профспілок Валентина Кононенка на VІ-му засіданні Ради, що відбулось сьогодні у Києві.

Членами Ради обговорено одне з найактуальніших на сьогодні питань – щодо викликів і загроз профспілковому руху країни та завдань з їх подолання.

У роботі взяв участь та виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

Учасники зібрання констатували, що на сьогодні в основу державної політики покладено ідею соціальних мінімумів виживання замість суспільно-визнаних державних стандартів гідної праці і гідного життя. Це призводить до того, що профспілковий рух стикається з новими загрозами і викликами. Тому потрібно консолідувати діяльність профспілок для посилення впливу на соціально-економічні процеси, що відбуваються у суспільстві.

Изображение 801

У постанові Ради визначено, що профспілки Київщини підтримують дії ФПУ з недопущення лібералізації трудового законодавства і наступу на права профспілок. Профспілкам потрібно знаходити нові, сучасні шляхи у діяльності, підвищити інформованість суспільства про діяльність усіх профспілкових ланок, активно залучати молодь до своїх лав, ефективніше вибудовувати відносини з владою і роботодавцями.

Григорій Осовий, звертаючись до членів Київської облпрофради, наголосив на актуальності питань, порушених на засіданні, зокрема, щодо необхідності підвищення авторитету та дієвості профспілок, збереження профспілкового членства і посилення мотивації вступу до профорганізацій, а також пошуку нових методів у профспілковій діяльності.

- Авторитет завойовується щодня, - наголосив профспілковий лідер, - і не тільки проведенням масових протестів, але й щоденною роботою з пошуку шляхів взаємодії з представниками влади, роботою над удосконаленням існуючої нормативно-правової бази.

Изображение 800

Серед пріоритетів сьогодення було названо недопущення знищення профспілок та руйнації існуючої системи соціального захисту, обстоювання трудових прав працюючих, а також вдосконалення механізмів впливу на владу. Одним з таких механізмів було названо можливість консолідованого проведення по всій країні акції з тимчасового припинення роботи на підприємствах. На переконання спілчан, це може спонукати до того, щоб з профспілками рахувались при прийнятті рішень. Серед іншого - ФПУ розроблений законопроект, яким право законодавчої ініціативи (за умов виконання певної процедури зі збору підписів) надається громадськості. Це також може стати дієвим важелем у перемовинах з владою.

Профспілкам потрібно посилювати свої інструменти впливу, - говорилось в аудиторії, - тоді влада не відчуватиме себе безкарною, адже сила профспілок – в публічності та консолідації своїх сил.

Другим рішенням Ради стало – про скликання XXVI-ї обласної міжспілкової звітно-виборної Конференції профспілок 25 березня 2020 року в м. Києві.

Изображение 832

На розгляд Конференції буде винесено питання про роботу обласної ради профспілок за останні п’ять років, про обрання Голови Ради на наступний термін та низка інших актуальних питань.

Изображение 879

Изображение 853

  Изображение 823

Изображение 799

Прес-центр ФПУ