bryf 1

"Дозволити продавати каву на виніс - це один із кроків першого етапу послаблень карантину, що столиця оприлюднила раніше. В принципі, ресторани і кафе продавали і продають їжу на виніс під час обмежень. Тому і каву на виніс ми вже можемо дозволити", - написав мер столиці Віталій Кличко на своїй Facebook-сторінці.

Сьогодні комісія з надзвичайних ситуацій міста повинна ухвалити відповідне рішення про регламент роботи кав'ярень. І тоді вони зможуть працювати на виніс з дотриманням усіх норм, правил безпеки та регламентів.

"Повністю запроваджувати перший етап послаблення обмежень столиця розпочне з 12 травня. Дуже сподіваюся, що епідеміологічна ситуація дозволить нам втілити ці плани", - підкреслив Віталій Кличко.

На першому етапі, що планують втілювати з 12 травня, у Києві відкриють:

- непродовольчі магазини (загальною площею до 300 кв. м): з вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10 кв. м площі приміщення та з обов'язковою санітарною обробкою приміщення двічі на день. Великі торгові центри та магазини в них на першому етапі не відкриють;

- перукарні та салони краси (за попереднім записом та не більше 1 клієнта на кожну послугу одночасно): з вимогою санітарної обробки (або кварцування) робочого місця після кожного клієнта;

- кав'ярні та ресторани (на виніс): з вимогою санітарної обробки приміщення двічі на день;

- парки та сквери: групами не більше двох людей або, якщо з дітьми, - двоє дорослих, двоє дітей;

- тимчасові споруди (ларьки): із забороною споживання їжі та напоїв на місці;

- невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші): із дотримання вимоги не більше 1 співробітника на 10 кв. м та не більше 1 клієнта на 10 кв. м;

- адвокатські та нотаріальні бюро, аудитори: з вимогою не більше 1 відвідувача на 10 кв. м площі приміщення;

- автокінотеатри.

Віталій Кличко нагадав, що незважаючи на послаблення, у всіх установах та підприємствах:

- обов'язкова термометрія співробітників та відвідувачів;

- обов'язкові правила безпеки;

- якщо клієнт без маски - його або не впускають у приміщення або це відповідальність надавача послуг (він повинен забезпечити клієнта маскою).

"На першому етапі послаблень зачиненими залишаться: школи, дитячі садочки, дитячі майданчики, спортивні майданчики, прибережні зони відпочинку. Послаблення обмежень щодо їх відвідування буде наступним етапом", - підкреслив Віталій Кличко.

Він також зазначив, що громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі. Приватний бізнес має вирішити питання підвезення своїх працівників на роботу.

"Метро в столиці відкриється за рішенням уряду. А роботу приміського транспорту урядовці пообіцяли відновити в першу чергу. У публічних місцях всі кияни мають дотримуватися правил безпеки і бути в масках", - підкреслив Віталій Кличко.

 Детальніше

Прес-центр ФПУ