DSCN1297

Сьогодні у Дніпрі у Будинку профспілок відбулась    зустріч керівників обласних галузевих профорганізацій з представниками Дніпропетровського регіонального відділення Асоціації об’єднаних територіальних громад.

         Наразі на Дніпропетровщині вже діє 71 ОТГ, і створення цих громад продовжується. В області ефективно реалізується національний проєкт «Успішна громада – крок за кроком».

         Але й проблем в ході децентралізації вистачає. Торкнулись вони й діяльності первинних профорганізацій на місцях. Саме з метою поліпшення комунікації між керівниками об’єднаних територіальних громад та профспілковцями наприкінці минулого року, за ініціативою облпрофцентру між ними було підписано Декларацію про співпрацю, яка сприяє регулюванню в рамках системи соціального партнерства трудових  та соціально-економічних відносин, а це в свою чергу  підвищенню рівня життя та обслуговування населення, зокрема через договірні домовленості між Асоціацією ОТГ, керівництвом громад та галузевими профспілками.

         З перших кроків децентралізації, - сказав, відкриваючи зустріч, голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль, - ми підтримували розвиток місцевого самоврядування. Ще одним важливим кроком в цій роботі стало підписання Декларації про співпрацю, в рамках якої продовжується наша взаємодія як із загальних питань, так і стосовно конкретних проблем в сферах освіти, охорони здоров’я, культури, функціонування державних та інших органів, а також діяльності первинних профорганізацій на місцях. Найголовніше - вдалося налагодити конструктивний діалог між керівництвом ОТГ і профспілками, що сприяє покращенню життя людей, членів профспілок.

 DSCN1302

Але життя вносить нові корективи. Це, зокрема стосується запровадження нинішньої адміністративно-територіальної реформи, підготовки до місцевих виборів за новими правилами. І тут буде чимало питань, які потребуватимуть спільних дій.

         Від імені президії облпрофоб’єднання В.Дубіль подякував керівникам Асоціації – Світлані Спажевій та регіонального офісу Програми «ЮЛІД з Європою» - Олені Тертишній, а також всім керівникам громад за плідну співпрацю і висловив сподівання на продовження цієї такої потрібної людям роботи.

         Про деякі аспекти взаємодії з ОТГ розповіли голови обласних профорганізацій працівників держустанов – Зінаїда Бедринець, охорони здоров’я – Ольга Валевська, освіти – Сергій Козорог, культури – Анатолій Яловий, АПК – Галина Смирна, комунальників – Анастасія Демідова. Дуже важливо, зокрема, що, незважаючи на проблеми  з коронавірусним карантином, у бюджетників на селі немає сьогодні заборгованості із зарплати.

         Голова Асоціації С.Спажева теж підтвердила, що реалізація Декларації про співпрацю з профспілками дає сьогодні реальні позитивні результати щодо поліпшення соціального захисту освітян, медиків, працівників культури, держслужбовців та ін. Вона закликала  колег у нинішній складний час здійснення адміністративно-територіальної реформи продовжити взаємодію у цьому напрямку.

         Представники профспілок підтримали Звернення Асоціації ОТГ до Верховної Ради України та депутатів-мажоритарщиків від Дніпропетровської області про необхідність внесення суттєвих поправок в діюче законодавство про місцеве самоврядування при підготовці відповідних змін до Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою країни.

         Профспілки також долучились до проведення Спартакіади, яку проводить Асоціація  об’єднаних територіальних громад.

DSCN1307

                                                                           Прес-центр Дніпропетровського

                                                                           облпрофоб’єднання