235ef21f9c73294 591ec8147ca0f himiya 4477 crop 1200x670

Федерація профспілок України, Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України та представники профспілкових організацій провідних вітчизняних підприємств - виробників мінеральних добрив звернулися до Президента України Володимира Зеленського з вимогою невідкладно втрутитися у ситуацію та вжити заходів для запобігання знищення вітчизняної хімічної промисловості.

 

24 липня відповідне Звернення була направлено Главі держави.

Свої підписи під ним постали: Голова ФПУ Григорій Осовий, Голова Центральної Ради Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України Микола Мицько, Президент Союзу хіміків України Олексій Голубов і Генеральний Директор     Федерації    роботодавців України Руслан Іллічов.

Цьому передувала робоча зустріч у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яка відбулась за участю представників Союзу хіміків України, Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України - з однієї сторони та представників аграрного сектору - з другої.

Союз хіміків України та галузева профспілка на цій нараді представляли інтереси трудових колективів підприємств хімпрому, на яких працюють понад 20 000 працівників.

Зустріч була спричинена рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) щодо імпорту мінеральних добрив з-за кордону. Комісія фактично виступила проти національних виробників азотних та добрив, чим спровокувала зниження показників внутрішнього виробництва та початок звільнень працівників хімічних підприємств.

Підписанти Звернення закликали Президента України і Прем'єр-міністра України всебічно та об'єктивно розглянути проблему, що склалася на ринку мінеральних добрив України, не лише з точки зору інтересів імпортерів, іноземних виробників, агротрейдерів, але і врахувати інтереси працівників вітчизняних виробництв щодо їх права на працю та захист робочих місць.

"Вважаємо за необхідне усунути умови, які створюють неконкурентну ситуацію та надають перевагу всередині України іноземним виробникам, зокрема - російським. Ми за конкуренцію вітчизняних та іноземних виробників, але пропонуємо нарешті визнати, що безконтрольний імпорт знищує український хімпром та веде до повної залежності українського АПК від іноземного виробництва", - наголошується у Зверненні.

 

Текст Звернення додається

 

Департамент з питань економічного розвитку та ціноутворення ФПУ