20200828 141502

На розширеному зібранні Економічного дискусійного клубу було обговорене питання як подолати бідність українців і збудувати сучасну технологічну економіку. З огляду на високу актуальність теми в роботі клубу крім його членів прийняли участь народні депутати України та керівники виконавчої влади різних рівнів. 

Сьогодні українці за рівнем доходів відстають від сусідніх країн у 4 - 5 разів. Економіка країни перетворилась на сировинну і низькопродуктивну і через це все більше громадян не бачить перспектив у своїй державі.

Пропозиції змін розроблена в роботі «Економічне відродження через індустріальний розвиток України», підготовленої за ініціативою і ключовою участю членів клубу.

Запропонована альтернатива побудови сучасної технологічної економіки обрано новітній індустріальний розвиток України. Це концентрація зусиль та ресурсів суспільства на створенні сучасної, диверсифікованої обробної промисловості.

20200828 141404

На думку учасників засідання поява такого сектору збалансує всю економічну систему держави, враховуючи особливу роль переробних виробництв, які зв'язують різні види діяльності у процес створення доданої цінності (вартості) на території країни. Таким чином буле ліквідована спільна причина економічних невдач країни, якою є втрата здатності виробляти сучасні, конкурентоздатні промислові товари.

Новітній індустріальний розвиток здійснюється на засадах ринкової економіки. На чолі процесу стоїть держава, яка єдина має необхідні для цього легітимні повноваження. Задум політики полягає в тому, що держава починає сама займатись індустріальним розвитком і мотивує до цього підприємців.

20200828 141700

Держава, включно із державними корпораціями збільшує видатки на інфраструктуру та підготовку спеціалістів. Вона застосовує заходи із детінізації, щоб вирівняти умови для функціонування легальних виробництв і віднайти фінансовий ресурс всередині економіки для мети виробничого розвитку. Крім того вона засновує і фінансує інституції розвитку, що допомагають бізнесу у здійснені виробничої діяльності.

Підприємці у відповідь беруть на себе ризик будівництва сучасних, конкурентоздатних заводів, модернізації діючих виробництв і впровадження технологій.

Виробничий розвиток країни вимагає зміни поведінкових моделей бізнесу, що у свою чергу вимагає довіри. Її має збудувати держава через зміну власної поведінки, згадані вище заходи та розумну комунікаційну політику із суспільством.

Такий шлях на думку економістів країна може пройти за 12 років. За цей час в країні має з’явитись новий індустріальний ландшафт із сучасними обробними підприємствами. Середньорічні темпи росту ВВП очікуються на рівні 7%, частка переробної промисловості у структурі ВВП досягне 17,2%, кількість занятих в економіці України складе 15,6 млн. осіб, що на 2,2 млн. більше ніж зараз.

20200828 141600

Також цією політикою буде подолана пастка бідності України. Рівень доходів на душу населення досягне 7800 $, що означає категорію країни з доходами вище середніх. Середня пенсія складе більше 4500 грн. у цінах 2018 року, а мінімальна перевищуватиме прожитковий мінімум.

Робота «Економічне відродження через індустріальний розвиток України» була презентована її розробниками Власюком В.С. та Максютою А.А. і після обговорення підтримана присутніми членами Клубу та запрошеними як пропозиція щодо напрямку економічного розвитку країни.

 20200828 1417100

20200828 144730

Прес-центр ФПУ