Уряд прийняв постанову, якою затверджено перелік об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації.
До цього списку внесено 74 об’єкти зі 100% часткою державної власності, 9 великих корпорацій, де частка державної власності становить 50%, 102 державних підприємства, які можуть бути у подальшому корпоратизовані. Найбільша кількість об’єктів – 474 підприємства відносяться до сфери культури, спорту та лісового господарства.
Як відомо, процес приватизації відбувається постійно і держава, виходячи з необхідності збереження свого впливу у стратегічних галузях, таких як оборонна, енергетична сфери та ін., визначає необхідну кількість підприємств, які повинні мати статус державних, або частково залишатись у державні власності.
Як зазначив у своєму коментарі Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, на сьогодні у нас нараховується майже 80 суб’єктів управління об’єктами державної власності. Серед них: міністерства, центральні органі виконавчої влади, місцеві органі влади, яким у цілому підпорядковано 3700 господарюючих об’єктів. При чому більшість з них вже не здійснюють господарську діяльність.
Через це, посилення державного патронату над об’єктами, віднесеними до списку, які не підлягають приватизації, а також державний контроль за їх діяльність мають підвищити ефективність їх роботи.
Профспілки у рамках діючої Генугоди, а також на виконання галузевих угод будуть проводити моніторинг виконання вимог трудового законодавства на підприємствах, які приватизуються. Там, де виникатиме необхідність, ми будемо налагоджувати співробітництво з керівництвом підприємств, укладати колективні угоди та ретельно стежити за дотриманням прав працівників, - наголосив профспілковий лідер.
Прес-центр ФПУ