20 жовтня в онлайн-режимі відбулося засідання Президії ЦК Профспілки працівників культури України, на якому розглянуто ряд актуальних питань.
А саме:
· Про збереження трудових прав і соціальних гарантій працівників культури України в умовах кризи на ринку праці, спричиненої світовою пандемією COVID-19.
· Про основні завдання колдоговірної роботи на 2021 рік.
· Про правове регулювання змін адміністративно-територіального устрою України.
· Про засідання Пленуму ЦК профспілки працівників культури України.
В ході розгляду вищезазначених питань, Президія ЦК Профспілки працівників культури України зазначила, що не зважаючи на складнощі, пов'язані з введенням по усій території України ряду обмежень на проведення масових заходів та ряд негативних факторів карантину, які продовжують впливати на повноцінну роботу закладів культури, профспілкові організації у співпраці з соціальними партнерами галузевого та територіального рівня спрямовують зусилля на збереження соціальних гарантій та недопущення порушень трудових прав працівників культури, спорту та засобів масової інформації. Про це свідчить ряд позитивних напрацювань Профспілки в межах виконання статутних зобов'язань.
Серед них наступні:
· особиста конструктивна зустріч Голови Профспілки Людмили Перелигіної з Міністром Олександром Ткаченком та включення її до оновленого складу Колегії МКІП та Конкурсної комісії МКІП з відбору виконавців державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних, наукових кадрів та підвищення кваліфікації;
· прийняття урядового розпорядження щодо будівництва в Києві «Будинку музики» для розміщення в ньому Державного підприємства «Національний будинок органної та камерної музики України», над яким останніми роками нависла загроза виселення;
· схвалення ВРУ та підписання Президентом України ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія» щодо додаткової державної підтримки дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія» на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який дав надію на термінове погашення заборгованості з виплати зарплати працівникам «Молодої гвардії», які є членами Профспілки та інші.
В той же час, враховуючи ряд об'єктивних подій сьогодення, що безпосередньо впливають на подальшу діяльність закладів галузей культури та соціальний статус працюючих (продовження адаптивного карантину, зміна адміністративно-територіального устрою держави, реформування галузей культури, зокрема, запуск Міністерством культури та інформаційної політики України пілотного проєкту щодо створення у регіонах Центрів надання культурних послуг та ін.), залишаються актуальними питання зміцнення колективно-договірного регулювання трудових відносин, продовження співпраці з соціальними партнерами, налагодження діалогу з керівниками новостворених ОТГ і представниками різних політичних сил, що будуть обрані до складу місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування за результатами цьогорічних виборів та інші. Це вимагає від профорганізацій усіх рівнів пошуку нових форм і методів роботи в інтересах працівників культури.
За результатами розгляду питань порядку денного, Президія ЦК Профспілки одноголосно прийняла низку рішень (додаються:
1. Постанова з питання «Про збереження трудових прав і соціальних гарантій працівників культури України в умовах кризи на ринку праці, спричиненої світовою пандемією COVID-19»,
2. Постанова з питання "Про основні завдання колдоговірної роботи на 2021 рік").
ЦК Профспілки працівників
культури України