3 грудня 2020 року Київська обласна рада профспілок взяла активну участь у акції ФПУ проти наступу на трудові права громадян, за збереження соціальних гарантій, справедливу трудову реформу та захист профспілкового майна.
Голова Київської обласної ради профспілок Лідія Харченко у своєму коментарі масового виступу спілчан зазначила:
- Щоразу, коли влада посилює політику наступу на права працівників і профспілок, профспілкова громада об’єднується, щоб дати належну відсіч цим діям.
В останні роки влада країни взяла жорсткий курс на запровадження неоліберальної політики, намагаючись максимально знизити соціальні норми. Головним запобіжником таких дій є принципова позиція профспілок, які виступають проти проведення антисоціальних реформ, проти урізання державних соціальних норм і гарантій, проти просування політики дешевої праці.
Активне солідарне протистояння профспілок упродовж 2019-2020 років зупинило просування законопроектів про лібералізацію трудового законодавства та обмеження прав профспілок і їх участі у соціальному діалозі на всіх рівнях.
Однак, у листопаді поточного року, використовуючи карантинні обмеження на масові зібрання, влада знову просуває цілу низку законопроектів, якими намагається імплементувати у Кодекс законів про працю України сумнозвісні ліберальні норми, які дискримінують право працівників та профспілок.
Більше того, не досягнувши мети шляхом ухвалення відповідних законів, влада вдалася до інструментів реалізації своїх задумів через правоохоронні органи, прокуратуру і суд: рішенням Печерського суду м. Києва накладено арешт на майно Федерації профспілок України, що є прикладом залякування та тиску на профспілки через їх активну правозахисну позицію.
Таким чином здійснюється тиск на профспілки, щоб дискредитувати їх в очах суспільства і відволікти увагу громадськості від необхідності вирішенню нагальних життєво необхідних проблем: належного фінансування державних підприємств, забезпечення достатнього фінансування медицини, освіти, культури, а також збереження робочих місць в умовах карантину, виплати боргів по зарплаті, підтримки підприємців та безробітних шляхом надання кредитів, компенсації економічних втрат, зростання цін на енергоносії і тарифи, зубожіння населення.
Такі дії є неприйнятними у цивілізованому світі!
Проблем у державі безліч. Натомість, увага громадськості прикута до профспілкового майна. Сучасні дії влади з накладенням арешту на профспілкове майно є продовженням довгострокового наступу на права профспілок України.
Не дамо залякати себе!
Не дамо знищити профспілки!
Єднаймося для вирішення цих завдань !
У єдності наша сила!
Київська обласна рада профспілок