WO2I2909 123

27 січня ц.р. парламентський Комітет з питань соцполітики та захисту прав ветеранів відізвав своє рішення рекомендувати Верховній Раді проект закону України про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення рішення щодо законопроекту (реєстр. № 2683), поданий народними депутатами України Третьяковою Г. М. та іншими народними депутатами і готує до реєстрації новий законопроект, розіславши його на попереднє опрацювання.

З самого початку керівництво Федерація профспілок України займало принципову позицію, що запровадження загальнообов'язкової накопичувальної пенсійної системи в Україні  є одним із найбільш чутливих питань для простих людей і потребує виваженого підходу з урахуванням міжнародного досвіду і в умовах економічної кризи в країні є вкрай ризикованою і передчасною.

Натомість запропонований Комітетом законопроект, навпаки, є складний для сприйняття, не підготовлений і не надає достатніх гарантій збереження пенсійних накопичень від інфляції і можливих шахрайських дій.

Сьогодні головну увагу доцільно приділити  зміцненню солідарного пенсійного забезпечення, а запровадження ІІ-го рівня пенсійної системи потребує широкого експертного і громадського обговорення.

Прес-центр ФПУ