АБ

Як повідомляє сайт Профспілки металургів і гірників України, ПМГУ вкрай обурена спробами деяких народних депутатів внести зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Пропозицію, яка стурбувала профспілки, напевне, депутати подавали нашвидкоруч, не порадившись з фахівцями і не врахувавши їхню думку. Тому вона виглядає надуманою та необґрунтованою.

Серйозна проблема виникла у зв’язку з тим, що Законом України «Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я» №1053-IX від 03.12.2020 було внесено зміни до підпункту 1 частини першої статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», згідно з якими допомога по тимчасовій непрацездатності надаватиметься застрахованій особі лише у разі тимчасової непрацездатності на період реабілітації. Слід зазначити, що такі зміни були запропоновано народними депутатами під час розгляду законопроєкту в другому читанні.

За висновком Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ФПУ, внесені зміни означають, що коли працівник захворіє будь-яким захворюванням або отримає побутову травму - допомога по тимчасовій непрацездатності йому не буде надаватись, оскільки це не є періодом реабілітації.

Тобто, зазначеними змінами порушено всі міжнародні норми у цій сфері, зокрема, вимоги ратифікованої Україною Конвенції Міжнародної організації праці №102 «Про мінімальні норми соціального забезпечення», а також Конституції України (стаття 46).

Ситуацію потрібно негайно вирішувати, оскільки такі зміни вводяться в дію з 30 червня 2021 року. Тому Федерація профспілок звернулась до Мінсоцполітики та Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування щодо термінового виправлення цієї ситуації.

СПО об’єднань профспілок листом № 01-12/168-спо від 10.03.2021р. звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з проханням прискорити розгляд законопроєкту № 5187, яким передбачено відновлення права застрахованих осіб на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності на загальних підставах у разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Наразі заявилось ще два законопроєкти, які також мають на меті виправити цю ганебну помилку законодавців (реєстр. № 5187-1, №5257).

Профспілка металургів і гірників України повністю підтримує такі дії ФПУ та вимогу профспілок не допустити порушення законодавчо встановлених прав трудящих України.

 

Федерація профспілок України