30 квітня у режимі відео конференції відбувся Першотравневий вебінар Міжнародної організації праці на тему «Новий громадський договір для відновлення і стійкості»
У вебінарі взяли участь і виступили: Гай Райдер, генеральний директор Міжнародної організації праці з доповіддю «Декларація століття МОП, робочі місця і відновлення»; Шаран Барроу, Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок – на тему «Новий громадський договір: робочі місця, права, соціальний захист, рівність і инклюзия», а також Оливье де Шуттер, спеціальний доповідач ООН з питання про крайню бідність і права людини – на тему «Забезпечення соціального захисту для усіх».
Впливові міжнародні експерти зазначили, що, оскільки пандемія COVID - 19 оголила існуючі недоліки світової економіки, терміново потрібний новий громадський договір. У 2021 році може бути втрачено ще до 130 мільйонів робочих місць, а сотні мільйонів неформальних працівників ще більше зануряться в убогість. Урядам необхідно прийняти виклик.
На цьому вебінарі, що відбувся напередодні Першотравня, було, перш за все, обговорено питання глобального стану справ і дії, необхідних для відновлення і стійкості.
Так, Гай Райдер наголосив на тому, що на подолання пандемії в світі було спрямовано більш ніж 16 трильйонів доларів, але з них на соціальний захист і допомогу тільки 1, 2 трильйони. Левова частка пішла на підтримку бізнесу і економіки. «Нам потрібно створити Фонд соціального захисту», - підкреслив він.
Пандемія оголила та поглибила раніше існуючі національні та глобальні структурні нерівності за гендерними, класовими і, у багатьох випадках, расовими та етнічними ознаками, сказала Шаран Барроу. І додала: «Потреба в адекватному фінансуванні справедливих, якісних систем охорони здоров'я та догляду є як ніколи очевидною та невідкладною. Працівники охорони здоров'я та догляду, незалежно від того, працюють вони в лікарнях, хоспісах, будинках догляду, приватних будинках чи школах, у державному чи приватному секторі, заслуговують на гідні умови праці та справедливу оплату праці, яка відповідає їхньому величезному внеску у життя суспільства. Ми можемо профінансувати не тільки робочі місця, але і соціальний захист».
«Ми повинні вчитися на уроках, які нам піднісла ця криза, - заявив Оливье де Шуттер. - Багато країн вжили заходи для порятунку економіки і бызнесу. Але на соціальний захист виділено мінімум. Нам усім разом - працівникам, профспілкам, громадським організаціям - треба виправляти цю ситуацію, треба змусити уряди розщедритися".
Більш детальну інформацію читатйте на офіційному веб-порталі ФПУ
Прес-центр Федерації профспілок України