МИН

Міністерство соціальної політики та Міністерство фінансів ініціюють співфінансування державою внесків під час запровадження накопичувального пенсійного забезпечення.

«Марина Лазебна окремо подякувала Міністерству фінансів за активну позицію та готовність запровадити співфінансування накопичувальних внесків людей зі сторони держави, що може стати потужним стимулом для розвитку пенсійних накопичень в нашій країні та свідомого ставлення громадян до забезпечення власного пенсійного майбутнього», — сказано в повідомленні Мінсоцполітики.

Під час обговорення експерти підтримали концептуальні підходи, запропоновані Мінсоцполітики та Мінфіном, щодо моделі внесків на загальнообов’язкове пенсійне накопичення.

Що передбачають такі підходи:

  • обов’язкові внески здійснюватимуться на користь людей роботодавцями за рахунок зниження Єдиного соціального внеску, без зростання податкового навантаження на бізнес;
  • людина буде сплачувати внески за рахунок власної заробітної плати на добровільній основі.

При цьому, на користь тих людей, які приймуть рішення сплачувати накопичувальні внески за власний рахунок, держава сплачуватиме додаткові стимулюючі внески.

 

«Таким чином, не відбуватиметься примусу громадян до сплати накопичувальних внесків за власний рахунок. Натомість будуть ефективні стимули до добровільної участі людей у сплаті внесків до системи та гнучкі умови розвитку системи в подальшому», — пояснили в Мінсоцполітики.

Пресцентр Федерації профспілок України - за повідомленнями ЗМІ

https://bit.ly/3EJijl0