В останні вихідні цьогорічної по-справжньому золотої осені Міжнародний центр культури і мистецтв профспілок України «Жовтневий палац» гостинно відчинив двері для сотень учасників 6-го Міського огляду-конкурсу колективів народної творчості.
Вже традиційно, починаючи з 2003 року, Київський міський Центр народної творчості та культурологічних досліджень за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації проводить конкурси серед самодіяльних колективів столиці у різних жанрах.
Цього разу просторі, величні зали та приміщення Жовтневого палацу перетворились на концертний майданчик для чотирьох десятків творчих колективів з оркестрового, вокально-хорового мистецтва, хореографії, образотворчої і прикладної майстерності.
Захід пройшов у три етапи із дотриманням усіх протиепідемічних умов і перетворився на незабутнє свято для артистів, серед яких більшість діти та молодь.
Директор МЦКМ Юрій Бобир у відповідь на слова щирої вдячності учасників конкурсу зазначив, що не зважаючи на існуючи протиковідні обмеження, складну економічну ситуацію, насамперед, пов’язану з підвищенням тарифів на електроенергію і опалення, Жовтневий палац як заклад культури, засновником якого є Федерація профспілок України, і як провідний центр народної творчості, вважає одним з пріоритетів своєї діяльності проведення подібних культурно-мистецьких заходів.
До слова, профспілковий палац з перших років свого існування - вже більше 60 років - опікувався розвитком народної творчості та виховав найкращі творчі колективи столиці. Саме в МЦКМ вже багато років діють добре відомі як в Україні так і за її межами фольклорний ансамбль «Співаночка», ансамбль народного танцю «Горлиця» та ін., дитячі творчі студії та кружки.
Справжньою «фішкою» цьогорічного Огляду-конкурсу стала національна розмаїтість його учасників, які представили культуру майже усіх національних груп, що мешкають у столиці, зокрема: вірменської, азербайджанської, грузинської, єврейської, кримськотатарської, а також німецької, польської, східних народностей тощо. Але цілком закономірним є визнання найкращими саме колективів МЦКМ: Народного оркестру народних інструментів імені Вікторії Васильєвої (художній керівник – Наталія Скрябіна) і Народного джазового оркестру «Музична лабораторія» Вадима Корсака.
Таке рішення прийняло титуловане журі, до якого увійшли представники Міністерства культури України, Київського міського Центру народної творчості та культурологічних досліджень, представники Київського національного університету культури і мистецтв, Київської муніципальної академії музики ім. Глієра, заслужені працівники культури України. А Народний ансамбль народного танцю «Горлиця» (художній керівник Віталій Гурський) отримав гран-при як найкращий творчий колектив столиці.
Але, на переконання усіх конкурсантів, участь у такому представницькому творчому марафоні, який відбувся на одній з найкращих сцен столиці – в Жовтневому палаці – для них вже перемога та видатна подія в творчому житті.
Отже, в усі часи, не зважаючи на обставини та будь-які труднощі, перемагає людяність та гуманізм, а також прагнення до прекрасного та вічного, чим є справжнє мистецтво.
МЦКМ