З 1 грудня в Україні зростає прожитковий мінімум і, відповідно, — розмір максимальної допомоги з безробіття.
За даними служби зайнятості, прожитковий мінімум на одну особу до 1 грудня становив для працездатних громадян 2379 грн, а з 1 грудня зросте до 2481 грн. Тобто ті, хто отримує максимальну допомогу з безробіття, розмір якої не може перевищувати чотири прожиткові мінімуми (було — 9516 грн), з 1 грудня отримуватимуть — 9 924 грн на місяць.
«Що ж стосується розміру мінімальної допомоги з безробіття, то він залишається без змін. На період карантину Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збільшив мінімальний розмір допомоги з безробіття з 650 до 1000 гривень. Мінімальний розмір допомоги з безробіття встановлюється для застрахованих осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають страховий стаж менше шести місяців», — пояснили в центрі зайнятості.
Розмір допомоги з безробіття залежить від страхового стажу:
- до двох років — 50%;
- від двох до шести років — 55%;
- від шести до 10 — 60%;
- понад 10 років — 70 відсотків.
Допомога з безробіття виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до певного розміру: перші 90 календарних днів — 100%, протягом наступних 90 календарних днів — 80%; надалі – 70%.
За даними Київського міського центру зайнятості, станом на 22 листопада 2021 року допомогу з безробіття в столиці отримували 9,4 тис. безробітних, серед них мінімальну, у розмірі 1000 гривень — майже 1 тис. безробітних, а максимальну допомогу з безробіття — 3,5 тис. осіб (38 відсотків усіх безробітних). Середній розмір допомоги з безробіття в м. Києві становить 5 862 грн.
Профспілка металургів і гірників України - за матеріалами сайту https://news.finance.ua