На 8 березня 2022 року в багатьох країнах світу заплановані пікети та демонстрації до Міжнародного Жіночого дня.
Важлива роль в цьому процесі належить профспілковому руху. Такі акції змушують політиків, уряд та міську владу чути вимоги жіночого руху. Справа в тому, що більшість працюючих у сферах громадського обслуговування, медичній та держслужбовців – жінки і оплата їх праці низька і це турбує учасниць профспілкового руху.
Зауважимо, що в Іспанії на цей день навіть запланований страйк, який передбачає плановану масову відмову жінок працювати. Метою цієї та інших подібних акцій, які пройдуть у світі є добитися привернення уваги до належної оплати «жіночої» праці та привернення уваги до проблем, з якими стикаються жінки на робочих місцях.
Україна також не стоятиме осторонь подій, які сколихнуть світ 8 березня 2022 року. В різних містах в цей день пройдуть протести під спільною назвою «Марш жінок». Єдиного організатора немає , але міжорганізаційний комітет «Маршу жінок» в Україні вже опублікував у соцмережах заклик до волонтерів долучатися та робити публікації в соцмережах з хештегом#марш жінок 2022.
Серед вимог, які анонсують організаторки – встановлення рівної оплати праці жінок та чоловіків , ратифікація Стамбульської конвенції №210 з протидії гендерному насильству . Наразі існує ідея висунути від профспілкової колони вимогу до Уряду України ратифікувати Конвенцію Міжнародної організації праці № 190 та ніші вимоги від профспілкових організацій.
Пресцентр Федерації профспілок України