МОП4

16 лютого відбулась зустріч представників Федерації профспілок України з представниками Міжнародної організації праці щодо консультацій по проекту  МОП «Підхід до гідної праці в Україні на основі ринкових систем». Захід пройшов в режимі відео конференції.

 З боку Федерації профспілок України у зустрічі взяли участь заступники Голови ФПУ Василь Андреєв, Олександр Шубін, керівники департаментів ФПУ Людмила Остапенко та Василь Шилов, а з боку міжнародної організації праці  - технічний спеціаліст Департаменту розвитку ринкових систем (Женева) Стівен Хартрік, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, Національний координатор та консультант проекту «Підхід до гідної праці в Україні на основі ринкових систем» Ірина Вінтонюк та Юлія Марушевська.

Відкриваючі консультації, Стівен Хартрік зазначив, що цей орієнтований на практичні дії дослідницький проєкт, названий «Підхід до гідної праці в Україні на основі ринкових систем (початковий етап)», має на меті закласти підвалини для масштабнішої програми, яка, ґрунтуючись на результатах ретельного аналізу розвитку ринкових систем (РРС), створить можливості зайнятості для осіб, яким загрожує соціально-економічна ізоляція, у вибраних галузях української економіки. «Початковий етап» розрахований на вісім місяців і фінансується Шведським агентством міжнародного співробітництва та розвитку (Sida) і впроваджується Міжнародною організацією праці (МОП) у партнерстві з Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

МОП1

Головна мета  початкового етапу, підкреслив він, полягає в отриманні достатніх знань і змістовної інформації про вибрані галузі, що допоможе звузити фокус уваги й забезпечити кращу цілеспрямованість подальших дій. Це робиться для того, щоб на наступному етапі проєкту робота охоплювала галузі з високим потенціалом, було досягнуто розуміння ключових системних обмежень і проблем на шляху до підвищення продуктивності та більш гідних умов зайнятості в цих галузях та здійснювалися заходи, які одночасно:

  • - покращують функціонування ринку, стимулюють розвиток галузей та розширюють можливості щодо зайнятості (заходи на стороні попиту, або «притягальні» заходи),
  • - враховують аспект екологічної сталості
  • - забезпечують доступність цих можливостей щодо зайнятості особам із груп підвищеного ризику виключення, зокрема шляхом розбудови актуальних для ринку навичок у молоді та жінок, які перебувають у вразливому положенні (як-от молодь, що не навчається і не працює, сільська молодь, етнічні меншини, працюючі матері та неактивні жінки з обов’язками з догляду, низькокваліфіковані, неформальні та сезонні працівники), та у вимушено переміщених осіб (заходи на стороні пропозиції, або «підштовхувальні» заходи).

Олександр Шубін у своєму виступі наголосив на необхідності при втіленні проекту дотримуватися стандартів гідної праці, надійного та ефективного захисту законних прав та інтересів людей праці. Він також акцентував на важливості та актуальності профспілкового членства там, де буде втілюватися проект «Підхід до гідної праці в Україні на основі ринкових систем», яке дозволить забезпечувати не тільки гідне адаптування на робочому місці, але і надійний соціально-економічний захист працівників.

МОП3

На необхідності розширити дію проекту на медицину і соціальну сферу наголосив керівник Департаменту міжнародних звязкв ФПУ Василь Шилов, а Сергій Савчук підкреслив, що загальна мета широкомасштабної програми, яку буде розроблено за підсумками цього «початкового етапу», полягає у сприянні створенню робочих місць з високою продуктивністю та гідними умовами праці для жінок і чоловіків в Україні, включно з вимушено переміщеними особами, зокрема у галузях, які мають вищий потенціал для стимулювання зеленої економіки в Україні.

МОП2

   Учасники зустрічі домовилися продовжити консультації щодо застосування   проекту «Підхід до гідної праці в Україні на основі ринкових систем».

 Пресцентр Федерації профспілок України