Як ми повідомляли навесні минулого передвоєного року, науковці та місцева влада с. Лемешівка Яготинського району Київської області підтримали ініціативу місцевої територіальної громади щодо відкриття у Лемешівці апітерапаевтичного центру для оздоровлення громадян та реабілітації після перенесених хвороб, у т. ч. і COVID-19.
Цього року у центру, який планується відкрити, з’явилась ще одна найнеобхідніша справа - допомога нашим пораненим бійцям.
19 серпня 2022 року на День пасічника Газета «Яготинські вісті» опублікувала матеріал під назвою: «Роль апіфітозасобів у покращенні здоров’я», в якому повідомляється, що до Лемешівської громади цього літа завітали почесні гості – директор ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І.Прокоповича, докор сільськогосподарських наук, професор Володимир Постоєнко, старший науковий співробітник Інституту Федір Притула та керуючий фермою «Еко Агро-С» Дмитро Хілько. Їх радо зустрів голова правління обслуговуючого кооперативу «Пчілка», мешканець села та пасічник Олег Шаромигов.
Метою візиту стало відкриття в Лемешівці на базі ОК «Пчілка» опорного пункту розвитку бджільництва, органічного агровиробництва та апітерапії Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича». Його завданням, з урахуванням сьогодення, є формування методології розвитку бджільництва в умовах воєнного стану та використання продукції бджільництва у виготовленні оздоровчих препаратів для зміцнення та відновлення стану здоров’я, здебільшого наших воїнів.
- Кожна бджола – «фармацевт», а вулик – «фабрика здоров’я», стверджує Олег Шаромигов, - пасічник з багаторічним стажем (на фото).
Гості відвідали унікальну пам’ятку історії світового бджільництва, що розташована саме у с.Лемешівка, - садибу-маєток Віктора Закревського, де в 1827 році вперше у світовій практиці випробували винахід Петра Прокоповича – рамковий вулик.
За висновками фахівців, лікарські засоби хімічного синтезу часто є недостатніми у в лікуванні. В умовах протидії стрес-факторам, а особливо під час війни, організмам потрібні не тільки загальновизнані фактори живлення (вуглеводи, білки, ліпіди), але й інші сполуки, що сприяють активізації метаболізму. В цьому плані найбільш відповідними є оздоровчі препарати натурального походження, зокрема, на основі продуктів бджільництва (апіфітозасоби).
Так, до складу меду переважно входять глюкоза і фруктоза. Прополіс виконує захисну функцію, вміщуючи протимікробні і антиоксидантні сполуки, а перга – достатнє джерело протеїнів і ліпідів. У продуктах бджільництва також містяться необхідні організму людини вітаміни, мінерали, ферменти, гормони, жирні кислоти тощо. Такий багатокомпонентний склад продуктів бджільництва забезпечує повноцінне функціонування бджолиних сімей. А отже і для людини є незамінним.
Фахівці привезли з собою на апробацію зразки лікувальних препаратів. Олег Шаромигов щиро подякував гостям за це та звернувся до усіх, хто може долучитись до благородної справи – відкриття апітерапевтичного оздоровчого закладу у Лемешівці – надавати допомогу.
Рахунки:
ЄДРПОУ 40246772
- № UA 773052990000026007010111703, Обслуговуючий кооператив «Пчілка».
- № UA 623057490000002600030515501 (UAH),
- № UA623057490000002600030515501 (USD),
- № UA623057490000002600030515501 (EUR) - Релігійна громада Української Православної Церкви парафії Преподобних Зосима і Савватія у Печерському p-ні м. Києва (ідентифікаційний код юридичної особи 36677702), Тростянецьке відділення AT "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО" в м. Київ.
Вл.інф.