4 травня відбулося IV засідання Конференції ОПЛ. Участь у заході взяли 206 делегатів.
На голову подалося 2 кандидати: діючий голова Роман Дацько і голова Львівської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Юрій Кривенко.
Також учасники заслухали звіт роботи за 2018-2022 роки, затвердили персональний склад Ради ОПЛ, визначили пріоритетні завдання на найближчі роки та прийняли Положення про Об’єднання профспілок Львівщини у новій редакції.
Окрім цього делегати IV Конференції ОПЛ звернулися до Президента, Прем’єр-міністра, Генерального прокурора, України, ФПУ та Європейської федерації профспілок щодо непорушності права власності.
А ще Молодіжна Рада ОПЛ поклаклала квіти від імені делегатів IV Конференції до Меморіальної дошки з нагоди 200-річчя створення 1-ї профспілкової організації в Україні по вул. Винниченка.
Участь у Конференції взяли заступник голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий, директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда, голова Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Іван Ривак, голова профспілки працівників лісових галузей України Олексій Дуля та інші поважні гості.
Захід відбувся у Навчально-методичному центрі ОПЛ у готелі "Гетьман".
Текс звернення:
"Ми, делегати ІV Конференції Об’єднання профспілок Львівщини, членами якого виступають понад 300 тисяч працюючих на підприємствах, установах і організаціях області, заявляємо про неприпустимість порушення права власності найбільшої громадської організації на теренах області від зазіхань з боку правоохоронних органів різного рівня.
У 1949 році за погодженням на найвищому рівні владних структур держави та з метою часткової компенсації раніше забраних приміщень від профспілок, рішеннями Львівської обласної ради та виконавчого комітету міської ради Обласному профспілковому об’єднанню передано будівлю на проспекті Т.Шевченка у м.Львові.
Відповідна передача будівлі проведена безумовно згідно з вимогами чинного на той час законодавства. У 1997 році державою вперше проведена реєстрація права колективної власності територіального профоб’єднання на будинок, який добре відомий мешканцям міста та регіону як Будинок профспілок.
За часів становлення та функціонування нашої країни профспілки Львівщини спільними зусиллями утримують та належним чином експлуатують належну їм на праві власності будівлю. Тільки останніми роками у реконструкцію Будинку профспілок, який став окрасою однієї з центральних вулиць Львова в стилі раннього функціоналізму вкладено понад 10 мільйонів гривень,. У будівлі знаходяться та здійснюють статутну діяльності абсолютна більшість усіх обласних галузевих профспілкових організацій - вона є робочим більше сотні найманих працівників. Сюди щодня приходять десятки спілчан для вирішення проблем які їх турбують .
Проте з початком повномасштабної агресії російської федерації проти України ситуація різко змінилася. Вишукуючи явно надумані приводи і підстави, спотворюючи інформацію та дискредитуючи через соціальні мережі дії окремих представників профспілок, правоохоронними органами України різного рівня розпочато кримінальні провадження стосовно осіб, які у різні роки реєстрували як представники держави право власності територіального профоб’єднання на Будинок профспілок. Представниками силових структур області навіть висунуто претензії до текстів прийнятих рішень сімдесятичотирьохрічної давності, у яких, на їхню думку, чомусь відсутні слова про передачу будівлі у власність.
На початку 2023 року у межах порушених кримінальних проваджень, заручившись підтримкою суду, на Будинок профспілок без обмежень часовими рамками накладено арешт із обмеженням права на його використання. При цьому ухвалене судове рішення не містить жодної належної юридичної аргументації та є прикладом відвертого втручання держави у законну статутну діяльність профспілок. На сьогодні продовжуються активні заходи щодо наступної передачі будівлі в управління спеціально створеного національного агентства, яке себе повністю та давно скомпрометувало.
Цілком очевидно, що в умовах воєнного стану профспілки області позбавлені можливості вдатися до масових протестних акцій, як способу активної протидії подібним діям з боку органів державної влади та силовиків.
Крім вжиття заходів правового характеру, які дозволені національним законодавством, ми змушені звернути увагу ряду міжнародних організацій та найвище політичне керівництво країни і правоохоронних органів на неприпустимості протиправного позбавлення профспілок області їхньої власності.
Вимагаємо від Президента України, як гаранта додержання Конституції, Прем’єр Міністра України, а також Генерального прокурора України, вжити заходів щодо відновлення гарантованого Основним законом держави та ратифікованими Україною міжнародними договорами права на законне володіння своїм майном територіальним профоб’єднанням.
Звертаємося до Європейської конфедерації профспілок та Федерації професійних спілок України з проханням втрутитись у ситуацію з метою відновлення порушеного права власності найбільшого профспілкового об’єднання Львівщини на своє майно".
Об’єднання профспілок Львівщини
Джерело: