Уся суть профспілкової роботи це – боротьба! Боротьба за соціально-економічні права працівників, за право на гідну та безпечну працю.
Як вести її так, щоб не виникало конфліктних ситуацій та конфронтації між сторонами соціального діалогу: владою, роботодавцями та профспілковою організацією? Про ці та інші проблеми розмовляли 25 травня у Вараському районі на черговій конференції на тему: «Роль профспілок у захисті прав людини праці. Первинна профспілкова організація – надійна опора та реальна сила діяльності профспілок у воєнний час».
Участь у профспілковій конференції взяли голови первинок з різних галузей Вараського району, голови обласних, районних галузевих профорганізацій, керівництво ФПО та спеціалісти апарату Федерації профспілок Рівненськоїобласті.
Загалом близько 100 голів первинок взяли участь у заході. Частина з них розмістилася у великому залі засідань, решта – приєдналися у режимі ZOOM конференції.
Запрошеними на профспілкову конференцію були очільники Вараського району та представник організації роботодавців.
Примітно, що саме у день великого християнського свята – Вознесіння Христового, спілчани поїхали у найбільш віддалений, прикордонний район нашої області, адже, за словами Людмили МАРИНІНОЇ, очільниці Вараської районної державної адміністрації, минулоріч, у цей святковий день, такий візит був не можливим, через загрозу вторгнення з боку білоруського кордону.
- «Дякуючи нашим збройним силам, сьогодні ми маємо змогу зустрітися і вільно поспілкуватися», - зазначила вона.
І хоч дата конференції збіглася з не менш важливою подією – 50 річчям Рівненської атомної станції, Людмила Василівна, виступила перед спілчанами зі вступним словом, не на словах, а на справі, довівши присутнім, що соціальний діалог у Вараському районі ведеться на найвищому рівні.
Також перед присутніми виступив і голова райради Ярослав БЕРЕЗЮК.
Він запевнив спілчан у всебічній підтримці, та наголосив, що серед депутатського корпусу Вараського району немає ні в кого імунітету. І, якщо людина працює не на користь громаді – повноваження такого депутата можна припинити. Те ж саме стосується і керівників установ та організацій.
Учасники конференції висловили свою підтримку профспілковим ініціативам, відмітивши важливу роль соціального діалогу та профспілкової первинки. У ході заходу відбулася предметна розмова, були висловлені пропозиції, які можуть слугувати для більш результативної профспілкової роботи.
Зокрема, з мотивації профчленства, підсилення ролі профспілкового лідера тощо.
Микола Шершун, голова ФПО, у своєму виступі розповів про кроки, які робить Федерація профспілок області задля зміцнення свого потенціалу та посилення діяльності профспілок в умовах воєнного стану. Також, він наголосив, на важливості ролі соціального діалогу на шляху до євроінтеграції.
- «Неможливо переоцінити та знайти заміну соціальному партнерству, як не можливо онлайн спілкуванням замінити розмову віч-на-віч.
Саме тому ми сьогодні тут, у Вараському районі. Надихаючись прикладом нашого президента В. Зеленського, який під час державних візитів у країни Європи, досягає багато чого завдяки переговорному процесу. Ми, профспілчани, теж їдемо у райони, щоб мати незаангажований погляд на профспілкові проблеми з середини. Почути, чим живе та як працює голова первинки та його профспілкова організація, з яким проблемами доводиться стикатися», - зазначив голова ФПО.
Учасники конференції, сторони соціального діалогу, підписали Меморандуму про співпрацю.
Також обрали профспілкового представника Федерації у Вараському районі. Ним стала Зінаїда Улянівна Рева, голова первинної профспілкової організації Каноницької гімназії.
Наприкінці засідання були схвалені Рекомендації Конференції, із врахуванням зауважень та пропозицій, які прозвучали.
Жанна КРУК,
Профінформ ФПО
https://www.facebook.com/fpu.rivne/posts/pfbid0EN1KHPx8zQX7BvDfVBGScQZKMQmu9khGLM2pe2HcmJXdrSXTsgK1KXuA2dkgKgsYl