Територ рада1

28 вересня ц.р. у Федерації профспілок області відбулося чергове засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Її учасниками стали представники профспілок, роботодавців та влади.

 

Головував на засіданні Ігор ТИМОШЕНКО, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації, голова ТТСЕР. Співголовами були: Микола ШЕРШУН, голова ФПО, Олег ШРАМ, голова обєднання роботодавців Рівненської області.

Ігор ТИМОШЕНКО, у своєму виступі поінформував присутніх про те, як працює економіка держави і області в умовах війни. Зазначив, що наша держава прямує до європейських стандартів. За його словами, цей рік - став проривним роком, завдяки зусиллям влади вдалося зробити програму оборонного бюджету. Значно покращити захист на кордоні, в тому числі і будуючи там фортифікаційні споруди. Налагодити забезпечення наших військових усім, чим тільки можливо.

Микола Шершун, підкреслюючи важливість даного заходу, наголосив, що незважаючи на те, що війна триває, вже тепер усі ми зобов’язані думати про те, що буде з Україною після війни: з державою, з суспільством, з економікою та з демографією.

 - Звісно, поки наша країна палає у вогні підступної і несправедливої війни з росією, усі наші думки спрямовані лише на консолідацію та підтримку ЗСУ задля перемоги… Але вже зараз зрозуміло, що найбільшою втратою у цій війні є – люди. Загиблі, яким ми маємо до скону віддавати честь і шану. Поранені, яким ми повинні створити умови для повернення і до цивільного життя, і, що важливо – до праці. Біженці, а це переважно жінки та діти, які залишили країну, і яких ми просто зобов’язані повернути завдяки новій якості життя у повоєнній Україні. За даними ООН, на липень 2023 року таких понад 6 мільйонів. З них 4 мільйони у Європі, з яких майже 3 мільйони це жінки. Усі вони - людський капітал країни. Капітал, а не ресурс. Бо ресурси вичерпуються, а капітал - можна примножувати. Тим паче, що людський капітал в Україні досі лишається недооціненим,- наголосив Микола ШЕРШУН, голова ФПО, співголова ТТСЕР.

Територ рада2

За його словами, робити щось у цьому напрямку варто вже зараз. І тут мають об’єднатися зусилля усіх сторін соціального діалогу: влади, роботодавців, профспілок.

Акцентував голова ФПО і на проблемах. Адже, значна частина бізнесу , прикриваючись воєнним станом, мало дбає про умови праці працівників, додає навантаження, зменшуючи , при цьому, зарплату.

  • Профспілки відстежують такі випадки, наші спеціалісти оперативно реагують на них… Свідомий того, що і профспілка потребує модернізації, щоб відповідати вимогам часу.

Олег ШРАМ, співголова ради, під час виступу, наголосив: «Людський капітал в медицині, це – здорова людина. Фізично, психологічно, ментально. Важкі умови праці вимагають доброзичливих стосунків між роботодавцем і працівником». Він також розповів про дію програми Першої леді Олени Зеленської, яка стосується психологічного здоров’я та психологічної підтримки українців від перманентного стресу, у якому ми живемо вже більше року.

Лариса САДОВА, директор виконавчої дирекції територіального відділення всеукраїнської громадської організації «Асоціація платникав податків України» у Рівненській області, яка була запрошена для участі у засіданні, розкрила тему: «Особливості формування бюджетів усіх рівнів, як важливого компоненту післявоєнного відновлення економіки через призму ефективного соціального діалогу».

Оксана ТУРЧИНСЬКА, заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у своєму виступі та презентації ознайомила присутніх з історією розробки законопроєкту «Про колективні трудові спори», його структурою та основними проблемами існуючої системи вирішення колективних трудових спорів.

Під час засідання його учасники наголошували на важливості публічного обговорення болісних питань. Дякували, що таким майданчиком стала профспілкова зала.

По завершенню засідання його учасники затвердили проект Рішення, який буде допрацьований із пропозиціями, що прозвучали безпосередньо на Раді.

На завершення обговорення учасники висловили готовність до подальшої результативної взаємодії та співпраці сторін соціального діалогу. Таким чином, співпраця сторін соціального діалогу у Рівненській області продовжується, незважаючи на оголошений воєнний стан.

Детальніше: https://www.facebook.com/fpu.rivne/posts/pfbid06poLmH31NHboEgfdq6sgbmJuJNSCtMtuKwREthH19GGAFc6mRP95c3RVri5gLemgl

Профінформ ФПО