EUhmelo6 l 

Починаючи з цьогорічної  весни на  відбувається поступове зростання кількості вакансій. Це спостерігається як на сайтах з пошуку роботи, так і в службі зайнятості.
Зокрема, у вересні 2023 року у базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 103 тис. вакансій (у липні – 83 тисячі). Зростання попиту роботодавців на працівників є наслідком поступового відновлення економічної активності.


У регіональному розрізі, найбільша кількість вакансій зареєстрована в службі зайнятості:

  • м. Києва – 11 тис. вакансій
  • Львівській області – 11 тис. вакансій
  • Дніпропетровській області – 5 тис. вакансій
  • Київській області – 4 тис. вакансій, 
  • Одеській – 4 тис. вакансій.

Найбільший попит на ринку праці, як і до війни, зберігається на представників робітничих професій та сфери торгівлі.
За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічувалася:

  • на підприємствах переробної промисловості (20%);
  • в оптовій та роздрібній торгівлі (16%); 
  • у сфері освіти (10%);
  • на транспорті та пошті (10%);
  • у сфері охорони здоров'я та наданні соціальної допомоги (8%).


Минулого року Державною службою зайнятості спільно з провідними сайтами з пошуку роботи (work.ua, robota.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua, ua.jooble.org) було створено «Єдиний портал вакансій», на якому щоденно налічується близько  200 тис. пропозицій  роботи. База вакансій оновлюється в режимі онлайн. 
Сьогодні на 1 вільне робоче місце в середньому по Україні претендує 2 шукачі роботи (на цю ж дату минулого року – 9 людей).
Наразі, у Львівській області та м. Києві кількість вакансій суттєво перевищує чисельність осіб, які шукають роботу за сприяння служби зайнятості. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається у переробній промисловості та будівництві.
Зі зростанням кількості вакансій поступово загострюється дефіцит кадрів за окремими професіями. Враховуючи значні обсяги міграції населення за кордон, ринок праці вже найближчим часом зіткнеться з дефіцитом робочої сили.
.(вчитель, вихователь,  фармацевт, лікар загальної практики-сімейний лікар, інженер, практичний психолог)- професіоналів – 14%
продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, кухар, охоронник, офіціант, бармен, бариста, молодша медична сестра, соціальний робітник,  перукар);- працівників сфери торгівлі та послуг – 15% (
(водій, оператор/машиніст, котельні, токар, тракторист, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана);- робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 18%
(швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекар, столяр, маляр);- кваліфікованих робітників з інструментом – 21% всіх поданих вакансій
У професійному розрізі найбільше вакансій роботодавцями було подано для працевлаштування:

Управління комунікацій
Державного центру зайнятості
www.dcz.gov.ua
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.