Профспілка будівельників України приєдналась до всеукраїнської мережі Вікно Відновлення «Вікно Відновлення», до якої увійшли незалежні медіа, громадські організації та аналітичні центри, які об’єднались, щоб розповідати про відновлення всіх постраждалих регіонів на єдиній платформі. На сьогодні це понад 80 медіа, громадські об’єднання, аналітичні центри.
15 березня відбулась Recovery Media Conference - перша медіаконференція медіамережі «Вікно Відновлення» в якій взяв участь Олег Борисов – Заступник Голови ПРОФБУД.
Стартував захід з виступу Анастасії Руденко, СЕО, координаторки медіамережі «Вікно Відновлення», яка розповіла про партнерів мережі, та завдання які стоять перед партнерами, та представила сайт-агрегатор: https://recovery.win
Важливість роботи медіамережі підкреслила і керівниця проєкту з розвитку медіа в Посольстві Британії – Марина Безкоровайна.
Відбулись три панельні дискусії. Було презентовано дослідження, зроблене на замовлення медіамережі «Вікно Відновлення» командою LetsData. Представниця LetsData Катерина Буровова познайомила з результатами дослідження, які показали, що 77% обговорення щодо відновлення формують цифрові медіа.
Тарас Жовтенко, аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва представив результати загальнонаціонального опитування щодо проблем відновлення України та медіаспоживання громадян, проведеного спільно з Центром політичної соціології на замовлення медіамережі «Вікно Відновлення». В ході опитування з’ясували, що понад 50% опитуваних незадоволені зусиллями держави у відновленні. Проте понад 68% опитаних вірять, що Україна відновить соціально-економічний потенціал нашої країни після війни, хоч розуміють, що цей процес буде довготривалим - понад 10 років.
Своїм досвідом висвітлення тем відновлення ділилися і представники співзасновників медіаорганізації, зокрема МОСТ, Накипіло, Східний Варіант, Рубрика, Інтент. Вони показали приклади своїх матеріалів.
Мустафа Найєм, Марина Денисюк, Михайлина Скорик-Шкарівська у блоці влади обговорили не лише важливість відновлення, а й розповіли про необхідність донесення інформації про потребу у відбудові до людей, яких безпосередньо наслідки війни не зачепили; про зони відповідальності, розподіл коштів; досвід Ірпеня у відновленні.
Мустафа Найєм, голова Державного агенства відновлення та розвитку інфраструктури поділився результатами діяльності та відгуком від населення на запущені процеси відновлення: «Велика кількість людей вважає, що відновлення не на часі, але це стається через нерозуміння контексту. В сучасному контексті критикувати владу – нормально, ненормально не сприймати відновлення, як явище. Відбудова мостів, доріг, житлових будинків – це зараз питання нашого виживання».
Ліля Дроздик, благодійний фонд SavED; Людмила Росік, аналітичний центр “Dixi Group”; Євгенія Стаднік, Центр демократії та верховенства права; Марта Бенишин, Будуємо Україну Разом (БУР) – виступили під час третього блок заходу, присвяченому спілкуванню із громадянським суспільством.
ПРОФБУД як учасник медіамережі розповідатиме та буде ділитись аналітикою і експертною інформацією щодо праці будівельників, стану будівельного ринку, безпеки праці, діяльності профспілки та участі у відбудові та відновленні.
ПРОФБУД – СИЛА В ЄДНОСТІ!
ПРОФБУД