Завод займається виробництвом хліба та хлібобулочних виробів. Процес виготовлення хлібопекарської продукції складається з таких основних технологічних стадій: приймання, зберігання та підготовка сировини до виробництва; приготування напівфабрикатів; оброблення тіста; випікання тістових заготовок; охолодження та зберігання виробів.
Завдяки сучасному автоматизованому обладнанню останньої генерації та системі контролю на кожному етапі виробництва підприємство гарантує високу якість хлібобулочної продукції. Виробництво екологічно чисте та практично безвідходне. Керівництвом підприємства, службою охорони праці приділяється значна увага створенню безпечних та нешкідливих умов праці для своїх працівників, що є запорукою досягнення високих показників у виробництві продукції підприємством.
Основне завдання, яке ставили перед собою спеціалісти відділу це вивчення позитивного досвіду функціонування системи управління охороною праці, роботи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці, що дасть можливість порівняти рівень організації роботи з охорони праці на різних підприємствах, з метою поширення досвіду на інші підприємства, де організації роботи з охорони праці та профілактики виробничого травматизму приділяється значно менше уваги, про що свідчать статистичні дані про травматизм на виробництві.
За результатами відвідування та вивчення стану справ, фахівці Головного управління зробили висновок, що управління охороною праці та екологічною безпекою на підприємстві здійснюється на всіх рівнях. Реалізується комплекс завдань з планування, організації, оперативного керівництва і координації, контролю, обліку, аналізу, оцінки і стимулювання, зокрема:
- на підприємстві система управління охороною праці (далі СУОП) розроблена відповідно до вимог чинного законодавства України, Закону України “Про охорону праці”, Стандарту ДСТУ ОНSАS 18001:2010 та затверджена і введена в дію наказом директора підприємства від 03.01.2023 р. No 03. СУОП спрямована на вирішення наступних завдань: створення безпечних умов виробничих процесів, експлуатації устаткування, будівель і споруд; професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці; вибору оптимальних режимів праці і відпочинку працюючих; професійного добору виконавців для визначених видів робіт;
- на ПП “Коломийський хлібокомбінат” створена служба охорони праці. Наказом призначено інженера з охорони праці. У відповідності до вимог Положення про службу охорони праці на інженера з охорони праці покладаються обов’язки контролю, щодо розроблення підрозділами підприємства комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці, планів, програм покращення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійним захворюванням, надання організаційно – методичної допомоги у виконанні запланованих заходів. Керівники структурних підрозділів відповідальні за організацію роботи з охорони праці та вирішення завдань по забезпеченню безпеки виробничих процесів, устаткування, будівель і споруд, а також забезпечення працюючих засобами індивідуального та колективного захисту. Інженером з охорони праці проводяться перевірки стану охорони праці у виробничих підрозділах. За результатами перевірки керівникам структурних підрозділів видаються обов'язкові для виконання приписи, щодо усунення наявних порушень стану охорони праці та рекомендацій для покращення умов праці працівників;
- постійно проводиться навчання працівників безпечним методам роботи, пропагуються питання охорони праці та довкілля. Службою охорони праці щорічно складається графік перевірки знань з питань охорони праці працівників та посадових осіб. Директор та члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці проходять навчання і перевірку знань з охорони праці в навчальних закладах один раз на три роки. Наказом директора No 04 від 04.01.23 р. створена постійнодіюча комісія з перевірки знань з питань охорони праці та пожежної безпеки. Перевірка знань працівників з питань охорони праці проводиться за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків.
Детальніше: http://www.rpo.if.ua/index.php?act=page&id=3138
Рада профспілок Івано-Франківської області