1 0834251 08888

У Міністерстві молоді та спорту України наприкінці вересня відбулася робоча зустріч, присвячена обговоренню розвитку фізичної культури і спорту на підприємствах галузей промисловості. Захід проводився в рамках Європейського тижня спорту #BeActive.


Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний виступив з вітальним словом, підкресливши важливість підтримки спортивних ініціатив на робочих місцях. Також на зустрічі були присутні заступник міністра Сергій Тимофєєв, представники Міністерства, директор ГО «ВФСТ УКРАЇНА» Наталія Омельчук та працівники різних галузей промисловості.

Під час зустрічі обговорили важливість підтримки фізичної активності на підприємствах. Наталія Омельчук відзначила, що понад 50% працівників на підприємствах беруть участь у спортивних змаганнях та заходах, що регулярно проводяться у рамках спартакіад.

2 041004 6666666


 Матвій Бідний підкреслив важливість інтеграції спорту в робочий процес для зміцнення здоров'я працівників, а також подякував керівникам підприємств за активну підтримку розвитку фізичної культури.

Під час заходу також вручили відзнаки за вагомий внесок у розвиток спорту на підприємствах.

 

А 2 жовтня 2024 року у Комітеті з питань молоді і спорту відбулися слухання на тему: «Шляхи вдосконалення розвитку спорту ветеранів війни».

В слуханнях взяло участь більше 180 осіб: ветерани війни, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань фізкультурно-спортивної спрямованості та громадські об’єднання ветеранів війни.

Перед початком засідання, учасники слухань вшанували загиблих у війні захисників хвилиною мовчання.



1 01 09 123

У своєму вступному слові Голова Комітету з питань молоді і спорту Андрій Кожем'якін зазначив, що це вже треті слухання, що проводить Комітет з питань молоді і спорту у змішаному форматі, за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління» та подякував безпосередньо директору Програми Мортену Енбергу за допомогу і співпрацю!

Голова Комітету зазначив, що велика кількість ветеранів війни, які беруть участь у слуханнях, як безпосередньо, так і у онлайн-форматі, підтверджує актуальність теми наших слухань. Водночас, присутність на слуханнях представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, фізкультурно-спортивної громадськості та ветеранів війни дає можливість налагодити між ними координацію та спільно визначити шляхи вдосконалення розвитку спорту ветеранів війни.

Заняття фізичною культурою і спортом може та повинно відігравати ключову роль у медичній, соціальній та психологічній реабілітації ветеранів війни. Війна калічить тіло людини, калічить її душу, і тому навіть людина, яка зуміла пройти свій бойовий шлях без серйозних поранень, потребує допомоги держави у психологічній адаптації до мирного життя. Ще серйозніша допомога необхідна захисникам та захисницям України, які отримали інвалідність, пов'язану з участю в бойових діях, мають інші серйозні ураження організму.

Продовжуючи свій виступ, Андрій Кожем’якін наголосив, що спорт ветеранів війни досі не має належної підтримки з боку місцевих органів влади, проводиться недостатньо спортивних змагань ветеранів війни на місцевому і регіональному рівні. При цьому питання не у відсутності належної нормативної бази, а у недостатній координації та взаємодії між центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та спортивними федераціями.

Так, ухвалений у 2022 році Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо спорту ветеранів війни передбачає лише участь і підготовку спортивних команд ветеранів війни у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях та заходах, проте ніщо не заважає проводити спортивні змагання серед ветеранів війни з різних видів спорту, як за спеціальними правилами, так і за міжнародними правилами з видів спорту.

«Комітет готовий обговорювати доцільність внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" для вдосконалення розвитку спорту ветеранів війни, тому як законопроект, підготовлений Міністерством ветеранів війни, так і інші пропозиції, що пролунають на сьогоднішніх слуханнях, обов’язково будуть розглянуті Комітетом.

Впевнений, що слухання пройдуть в конструктивному дусі та відбудеться відверта професійна дискусія, в якій буде почута та врахована позиція ветеранів війни, бо головними індикаторами ефективності розвитку спорту ветеранів війни мають бути, успішна реабілітація ветеранів та їх адаптація до мирного життя», -наголосив А. Кожем’якін.

З вітальним словом виступив директор Програми «Рада: наступне покоління» Мортен Енберг, який подякував Комітету з питань молоді і спорту за такі заходи, які спрямовані на посилення спроможності Комітетів Верховної Ради України.



3 0909876

«Одним із завдань Програми РАДА: наступне покоління є посилення спроможності роботи комітетів Верховної Ради України через підвищення рівня співпраці Комітетів Верховної Ради України з Урядом та профільними міністерствами.

Сьогодні у Комітеті проходять слухання і це один з успішних та ефективних прикладів взаємодії комітету з ключовими стейкхолдерами, що є пріоритетом нашої програми. Питання розвитку спорту ветеранів є надзвичайно важливим й потребує особливої уваги парламенту, Уряду, а також місцевих органів влади та профільних організацій, - сказав Мортен Енберг.

Пан Енберг висловив впевненість, що завдяки такому широкому залученню стейкхолдерів Комітет отримає багато цінних пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері розвитку спорту для ветеранів війни та затвердить Рекомендації, які допоможуть вирішити ключові питання, що будуть розглянуті під час слухань.

 7 09034566666 66

ГО «ВФСТ УКРАЇНА»