Для керівництва та працівників ВСП "Фаховий коледж електронних приладів" Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу організовано семінар з питань охорони праці.
У заході взяли участь перший заступник Голови Ради профспілок області Олександра Гринів, головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління ПФУ Сергій Кернякевич і завідувач сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Стефанія Сендецька.
Звертаючись до присутніх, Олександра Гринів зазначила, що з початком повномасштабної збройної агресії російської федерації, тисячі працівників втратили можливість працювати у безпечних та здорових умовах праці. З’явилась велика кількість нових небезпечних чинників. А, отже, необхідно підвищувати увагу працівників і роботодавців до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на робочому місці.
Також зазначено , що в реаліях сьогодення війна є сильним зовнішнім фактором, який впливає на емоційний стан людини та може впливати на працездатність і продуктивність. Тому важливим аспектом є психосоціальна підтримка на робочому місці, основними цілями якої є запобігання емоційному та професійному вигоранню, опанування навичками надання першої психологічної допомоги. Це може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність.
Вона інформувала про профспілкові пропозиції до законопроєкту "Про безпеку та здоров'я працівників на роботі", зупинилася на основних завданнях колективно-договірної роботи з питань умов і охорони праці на 2025 рік.
У своєму виступі Сергій Кернякевич доповів про зміни в законодавстві щодо соціального страхування від нещасного випадку на виробництві, звернув увагу на дії працівників при допущенні нещасного випадку в закладі відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, наголосив щодо дотримання вимог інструкцій з охорони праці під час виконання робіт та використання засобів індивідуального захисту.
Стефанія Сендецька провела мультимедійну презентацію щодо психосоціальної підтримки на робочому місці, інформувала про важливість підтримки ментального здоров′я працівників, оскільки від порушень психоемоційного стану працівника страждає і його працездатність. Водночас сприятлива атмосфера на робочому місці, підтримка колег в скрутний час, допомога працівникам справлятися з емоційними проблемами безпосередньо на робочому місці – фактори, що зміцнюють колектив та є профілактикою ментального здоров’я.
Рада профспілок Івано-Франківської області