Профспілкові тренінги і семінари є важливою частиною профспілкової освіти, яка є невід'ємною складовою політики профспілок, адже ці заходи це набуття необхідних знань у профспілковій роботі, можливість обговорити актуальні питання сьогодення та сформулювати відповідну позицію профспілки.
Спілчани Профспілки будівельників України під час тренінгу ПРОФБУД «Люди. Праця. Перемога: виклики сьогодення», який відбувся з 12 по 14 грудня у Київській області обговорили найактуальніші питання профспілкового руху під час війни, а саме: «Профспілковий молодіжний рух. Молодіжні ініціативи під час війни»; «Зайнятість молоді під час війни: Шлях до першого робочого місця. Виклики та можливості»; «Молодь - знай свої права»; «Програми молодіжного житлового кредитування»; «Жінки у воєнний час: виклики та можливості»; «Інтернаціонал будівельників та деревообробників (BWI) і жінки у світі праці: Глобальні виклики та рішення»; «Роль жінок на ринку праці в Україні»; «Психологічна підтримка жінок, сімей мобілізованих працівників»; «Ветерани на ринку праці: Виклики, підтримка, перспективи».
Спікерами заходу були представники і представниці Київського обласного центру зайнятості, будівельної компанії і виробника будівельних матеріалів, Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, Інтернаціоналу будівельників та деревообробників (BWI), Молодіжної ради Федерації профспілок України, Інституту реінтеграції, реабілітації та професійного розвитку ветеранів «Архітектура стійкості», Центру психологічної допомоги ветеранами та їх родинам, ГО «Трудові ініціативи».
Учасники заходу відмітили актуальність і важливість представлених презентацій з даних тем, адже під час війни відбувається загострення соціальних і трудових прав громадян, молодь і жінки стикаються з питаннями працевлаштування, самореалізації та відчувають певні переживання щодо питань безпеки робочого місця.
Питання ветеранів на ринку праці, а саме система підтримки для них та адаптації у цивільному житті, є дуже важливою на сьогодні, адже найбільше компаній, де працюють колишні воїни - це галузі будівництва, транспорту та логістики. Учасники заходу в цьому питанні відмітили, що ветерани війни - це люди, яким ми зобов'язані, без перебільшень, своїми життями та можливістю жити в своїй державі. Ветерани повинні отримувати максимум поваги та можливостей у суспільстві та не залишатися один на один зі своїми проблемами при втраті здоров'я чи неможливості повернутися на попереднє місце роботи.
Завдяки активній роботі у дискусіях, обміну досвідом та спільним обговоренням упродовж всього тренінгу спілчани Профспілки будівельників України розглянули та напрацювали подальші стратегії ПРОФБУД з представництва інтересів працівників та захисту їх прав, молодіжних і жіночих заходів, та системи підтримки ветеранів щодо адаптації у цивільному житті.
ПРОФБУД – СИЛА В ЄДНОСТІ!