Відбулася XXII звітно-виборна конференція Чернівецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки. Заслухано звіти обласного комітету Профспілки, ревізійної комісії облорганізації за 5-річний період роботи, прийнято рішення з організаційних питань.
У роботі конференції взяли участь і виступили директор Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Сакрієр, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко, голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Барабах.
Як зазначив у доповіді голова обласної організації Профспілки Богдан Чортик, упродовж звітного періоду обком, районна, міські, об’єднані організації Профспілки, профспілкові комітети первинних організацій установ та закладів освіти забезпечували належний захист інтересів спілчан за непростих умов, у яких, як і вся країна, опинилися працівники освіти, вищої школи, студентської та учнівської молоді.
Встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемійних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та відкрита військова агресія росії проти України і встановлення воєнного стану суттєво позначилися й на функціонуванні освітньої галузі загалом.
За активної участі профспілкових організацій через механізми соціального партнерства послідовно виконувалися положення колективних договорів щодо безумовного дотримання трудового законодавства, створення належних умов праці, навчання, зміцнення трудової дисципліни, підвищення фахового рівня, запровадження новацій та Концепції “Нової української школи”, задоволення соціально-культурних потреб та інтересів членів профспілки.
Облорганізація Профспілки, її структурні підрозділи активно долучилися до зміцнення обороноздатності держави і не припиняють свою діяльність щодо забезпечення прав своїх членів усіма законними способами. Буковинські спілчани галузі, підкреслив доповідач, перебувають на передньому краї боротьби: поки герої-захисники боронять країну від ворога безпосередньо на лінії вогню, інші герої тримають не менш важливий освітянський фронт.
У доповіді та виступах делегатів конференції прозвучали конкретні пропозиції щодо підвищення рівня надання якісних освітніх послуг, професійної підготовки педагогічних кадрів, піднесення авторитету вчителя. Наголошувалося на потребу вдосконалення роботи всієї обласної організації у
процесі децентралізації та адміністративно-територіальної реформи, реорганізації та оптимізації закладів освіти, обґрунтоване та усвідомлене протистояння намірам розколоти Профспілку як цілісний галузевий організм, недопущення руйнації первинних профспілкових організацій освітян, студентів та учнів.
Делегати конференції обрали головою обласного комітету Профспілки на черговий звітний період Богдана Чортика, заступником – Ганну Поштар.
Михайло Лєньков,
завідувач відділом з питань
соціально-економічного захисту
Чернівецької облпрофради